PayPal, Kullanıcıların Farklı Cüzdanlara Bitcoin Transferi Yapmasına İzin Verecek

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

PayPal’ın kripto para işlemleri önemli ölçüde genişlemeye devam ediyor. Şirket, kullanıcıların üçüncü taraf cüzdanlara Bitcoin transferi yapmasına izin vereceğini açıkladı.

blank

Haberin Özeti

  • PayPal ve Venmo kullanıcıları yakında Bitcoin’i birbirlerine veya diğer platformlara gönderebilecek.
  • Bu yenilik, PayPal’ın kripto endüstrisine dair genişleme isteğinin arttığını gösteriyor.

PayPal, geçen yıl milyonlarca kullanıcısının Bitcoin alıp satabileceğini açıklayarak kripto piyasalarında güçlü bir heyecan yarattı. Şirketin Venmo hizmetine Bitcoin alımını ekleme kararıyla birlikte kripto paranın ana akım hale gelme süreci de hızlandı. Ancak aynı süreçte PayPal hizmeti ile ilgili çeşitli eleştiriler de gündeme gelmeye başladı. Pek çok kripto analisti, PayPal’ın sağladığı hizmetin “gerçek” bir Bitcoin anlamına gelmediğini, çünkü PayPal kullanıcıların sadece platformda Bitcoin alıp satabildiğini ve diğer kullanıcılara gönderemediğini vurguladı.

blank

PayPal, Kripto Para Hizmetlerini Genişletiyor

Şimdilerde ise PayPal bu sorunu çözmeye odaklanmış görünüyor. PayPal’ın blockchain ve kripto bölüm başkanı Jose Fernandez da Ponte, Çarşamba günü yaptığı açıklamalarda, PayPal kullanıcılarının bundan böyle üçüncü taraf cüzdanlara Bitcoin transferi gerçekleştirebileceğini belirtti.

Fernandez da Ponte konu ile ilgili yaptığı duyuruda, “Kripto hizmetlerimizi olabildiğince açık hale getirmek ve tüketicilerimize farklı seçenekler sunmak istiyoruz. Kullanıcılarımızın bizim platformumuz üzerinden satın aldığı kripto parayı, istedikleri platforma ve cüzdana transfer etmelerine izin vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte PayPal’ın yeni hizmetinin ne zaman tam olarak erişime açılacağı veya kullanıcıların kripto para gönderdiklerinde oluşturulacak blok zinciri işlemlerinin nasıl işleyeceği hakkında detaylı bilgi verilmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

PayPal’ın Stablecoin Geliştirdiği Belirtiliyor

Şu anda PayPal, Bitcoin işlemlerini yürütmek için blockchain altyapı sağlayıcısı Paxos ile çalışıyor. Şirket, üçüncü şahıs cüzdanlarıyla entegrasyonları idare etmek için Paxos’a güvenebilir veya başka bir kripto şirketi ile anlaşma yoluna gidebilir. Öte yandan analistler, bu yeni hizmette, PayPal’ın sene başında satın aldığı kripto firması Curv’ün de etkin şekilde kullanılabileceğinin altını çiziyor.

PayPal CEO’su Dan Schulman, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalar ile birlikte, kripto ve blockchain sektörünü işinin temel bir parçası olarak görmeye başladığının sinyallerini verdi. Yakın tarihli bir röportajda Schulman, teknolojilerin özellikle gelişmekte olan ülkelerde para transferlerinin maliyetini düşürmek ve genel olarak finansal hizmetlere erişimi genişletmek için büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

PayPal’ın ayrıca bir de stablecoin geliştirdiği söyleniyor. Çarşamba günkü röportajda Fernandez da Ponte bu konu ile ilgili ayrıntı vermeyi reddetse de söylentileri de tamamen inkar etmedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend