2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

PayPal ve Visa’dan Kripto Para Şirketine Büyük Yatırım Geldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Visa ve PayPal kripto para dünyasındaki etkinliklerini arttırıyor. İkili, ortak bir şekilde bir Blockchain girişim şirketini destekleme kararı aldı.

Binance indirim kodu

Girişim şirketi Blockchain Capital, 22 Haziran tarihinde başarılı bir yatırım turuna daha imza attığını duyurdu. “Fon V” adı verilen etkinlikte şirket 300 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırım turundaki en önemli şirketlerin başında finans sektörünün liderlerinden PayPal ve Visa bulunuyor.

Binance indirim kodu

Şirket, toplanan yatırımların büyük bir kısmının Blockchain alanındaki inovasyon trendlerine ayak uydurmak için kullanılacağını açıkladı. Şirketin altyapı projeleri arasında DeFi dünyası ve NFT’ler de yer alıyor. Yatırım yapanlar arasında “stratejik yatırımcılar, emeklilik fonları, büyük üniversite vakıfları ve aile ofisleri de” yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

PayPal ve Visa Stratejik Ortaklığı

Yaptıkları yatırımın yanı sıra PayPal ve Visa Blockchain Capital’in ortaklık programında da yer alacak. Medyada çıkan haberlere göre PayPal ve Visa kripto ekosisteminde bulunan bir girişim şirketinde ilk kez sınırlı ortalık aktivitesinde bulunacak. Fonlar ile ilgili olarak ise iki şirketin oldukça sınırlı söz hakkı olacak. Blockchain Capital diğer ortakları ise henüz açıklamadı. Şirketin kurucularından P. Bart Stephens şöyle dedi: “Fon V etkinliğimizde, tek bir branşta faaliyet gösteren bir şirkete değer veren dünya klasında yatırımcıların yer almasından dolayı çok onur duyduk. Şirketimizin kurucuları olarak bizler, bir şirketin, bir protokolün ve hatta yeni bir branşın yaratılmasındaki zorlukların son derece farkındayız.”

Visa yöneticisi Jose Fernandez da Ponte, şirketlerinin Blockchain ekosisteminin büyümesine katkıda bulunmak istediğini aktardı. Bununla birlikte PayPal da bir süredir kripto para adaptasyonu sürecini yaşıyor. Visa da yavaş yavaş kendi ağ sistemini kripto para ödemelerine açmaya başlamıştı.

Blockchain Capital 2013 Yılından Bu Yana Aktif Bir Şirket

Blockchain Capital ise kripto para dünyasında uzun süreden beridir yer alan bir şirket olarak biliniyor. Girişim şirketi 2013 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Kendi ifadelerine göre şirket 110 ayrı firma için finansmanlık yaptı. Bu şirketlerin arasında sektörün devleri Kraken ve Coinbase de bulunuyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Yeni Rekorlar Kırarken Amerikalılar Kripto Parada Giderek Daha Fazla Yükselişe Geçiyor

Kripto paraların kurumsal adaptasyon süreci özellikle 2021 yılının başların ivme kazanmıştı. Mayıs ayındaki kripto para fiyatı çöküşleriyle birlikte ise kurumsal firmalar bir bekleme aşamasına geçmiş gibi görünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar