26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

PayPal, Yakında Kripto Para Hizmetlerini Başlatacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir rapora göre, ödeme devi PayPal, tüccarlar için kripto para hizmet lansmanını duyurmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Reuters haberine göre, PayPal bugün ABD’deki kullanıcılar için kripto para hizmetlerini başlattığını duyuracak.
  • Şirket CEO’su Schulman verdiği demeçte, bunun kripto paranın meşru bir finansman kaynağı olarak tanımlanması adına oldukça önemli bir adım olduğunu belirtti.
  • Geçtiğimiz günlerde de Tesla, otomobil satışlarında Bitcoin kabul etmeye başladığını duyurmuştu.

Reuters’e göre PayPal, ABD’deki tüccarlar için kripto para hizmetini başlatmak üzere. Şirket, bugün, hizmetinin yayınlanmaya başladığını ve önümüzdeki birkaç ay içinde 29 milyon tüccarının kullanımına sunulacağını duyuracak.

Binance indirim kodu

Kripto Para Artık Kredi Kartı veya Banka Kartı Gibi Kullanılabilecek

PayPal CEO’su Dan Schulman Reuters’a yaptığı açıklamada, “Bu, kripto paralarınızı PayPal cüzdanınızın içindeki bir kredi kartı veya banka kartıyla aynı şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz, oldukça önemli bir adım.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ödeme hizmeti, platformda kripto paraya sahip olanların bunu PayPal’ın tüm satıcılarıyla harcamasına izin verecek. Ancak ödeme şirketi, gerçek ödeme için kripto parayı fiat para birimine dönüştürecek.

“Kripto Para Meşru Finansman Kaynağı Haline Geliyor”

Schulman, “Bu adımın, kripto paraların ağırlıklı olarak satın aldığınız, elinizde tuttuğunuz veya satışını yaptığınız bir varlık sınıfı olmaktan çıkıp gerçek dünyada milyonlarca tüccar ile işlem yapmak için meşru bir finansman kaynağı haline geldiği bir geçiş noktası olduğunu düşünüyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bu hareket, Tesla’nın Bitcoin’i otomobilleri için bir ödeme aracı olarak kabul etmesinden sadece bir hafta sonra ve Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 milyar Dolarlık yatırım yapmasından kısa bir süre sonra gerçekleşiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar