26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

PayPal, Yaklaşık 200 Milyon Dolara Kripto Güvenlik Firması Curv’ü Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

PayPal’ın Curv’ü satın alması, şirketin merkez bankalarıyla dijital para birimi üzerinde çalışmayı da içeren daha büyük kripto hedeflerinin bir parçası olarak değerlendiriliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • PayPal’ın, kripto güvenlik firması Curv’ü satın aldığını açıkladı.
  • PayPal, Curv’u diğer şirketler gibi dijital bir emanetçi olarak kullanmayı planlamadığını söylüyor.
  • Curv ile yapılan anlaşma, PayPal’ın yeni nesil finansal hizmetler oluşturmaya yönelik daha büyük planlarının bir parçası.

PayPal, müşterilerin Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını korumak için yeni bir kriptografi biçimi kullanan Tel Aviv merkezli girişim Curv’ü satın aldığını duyurdu. Anlaşma, ödeme devinin büyüyen kripto stratejisinin en son işareti.

Binance indirim kodu

Kaynaklara Göre Satın Alma İşleminin Maliyeti 200 Milyon Dolar

Curv anlaşmasını duyuran basın açıklamasında PayPal, finansal şartlara dair bilgi vermedi; ancak şirkete yakın bir kişi, bunun yaklaşık 200 milyon Dolarlık bir satın alma işlemi olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Anlaşma, 2019’un sonlarında 4 milyar Dolarlık kupon hizmeti Honey ve 2018’de 2.2 milyar Dolarlık küçük işletme ödemeleri hizmeti iZettle’ı satın alan PayPal tarafından yapılan son satın alma işlemi.

Curv anlaşması, PayPal için ilk büyük kripto satın alma olarak öne çıkıyor. Curv, bankaların ve diğer büyük şirketlerin kripto varlıklarını bilgisayar korsanlarından korumalarına yardımcı olan bir şirkettir.

Şirket, varlıkları korumak için çok partili hesaplama veya MPC kullanımı konusunda öncü olarak tanımlanıyor. Tipik olarak bir dijital cüzdanın anahtarını çeşitli yerlerde dağıtmaya dayanan geleneksel depolama tekniklerinden farklı olarak MPC, yetkisiz erişimi önlemek için matematiğe ve bulut bilişimine güvenir.

PayPal, Blockchain Teknolojisini Büyütmek İstiyor

Web güvenlik devi Akamai’nin de emektarlarından olan Curv kurucusu Itay Malinger, MPC’yi kripto depolama için uygun hale getirmek adına büyük uğraş verdiklerini belirtiyor. Malinger, Curv’ün çözümünün hem tam güvenlik hem de kripto varlıklarına kolay erişim sağladığını söylüyor.

İlgili Haber:  XRP, Son 24 Saatte %17 Oranında Değer Kazandı: Peki, Fiyat Artışının Temel Sebebi Ne?

PayPal’ın blockchain ve kripto para grubunun Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şirketlerinin Curv ile yaklaşık bir yıldır görüşmelerde bulunduğunu ve bu görüşmeler kapsamında yaklaşık 40 kişilik bir ekibin görev aldığını dile getirdi. Ayrıca Curv kurucusu Malinger’in de PayPal yönetimi içerisine dahil olacağını ancak henüz tam pozisyonunun belirlenmediğini belirtti.

Fernandez da Ponte, PayPal’ın kendi dijital varlıkları için bir güvenlik katmanı sağlamak ve bunları güvenli bir şekilde sınırların ötesine taşımak için Curv’ün teknolojisine güveneceğini söyledi.

PayPal’ın kripto para hizmeti yalnızca ABD’de mevcut olsa da, son satın alma adımı, şirketin yalnızca perakende kripto tekliflerini genişletmeyi değil; aynı zamanda kripto’nun temelini oluşturan teknolojiyi (blockchain) küresel ölçekte dağıtmayı planladığına işaret ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar