PayPal, kripto satın almak ve satmak için bir yeni özellik sunuyor. PayPal’ın yeni kripto para hizmeti, kullanıcılarının BTC tutmasına izin verecek. Bitcoin’in fiyatı ise son haberlerin ardından hızla yükseldi. Ancak bazı insanlar bunun Bitcoin felsefesine yakışmadığını düşünüyor ve PayPal, birkaç belirgin Bitcoin özelliğini ihmal ediyor. PayPal’da Bitcoin olmasına karşıt sesler yükseldi.

Binance indirim kodu

Bu sabah çevrimiçi para transferi endüstrisini başlatan PayPal’ın, mobil uygulama ve web sitesi aracılığıyla kullanıcıların Bitcoin satın almasına izin vermeye başlayacağı haberi geldi.

Binance indirim kodu

Bazıları bu hareketi Bitcoin’in yaygın olarak benimsenmesi için çok önemli bir adım olarak yorumladı ve kripto para birimi piyasaları bu gelişmeye olumlu yanıt verdi. BTC fiyatı bugün 13.000 dolara ulaştı. Ancak, PayPal’ın bu yeni özelliğinin eksik olduğu için, Bitcoin adına iyi olmadığını düşünenler de var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

PayPal’ın bu yeni özelliği, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcıların PayPal platformunda Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin satın almasına, satmasına ve tutmasına izin verecek.

Ama eksik olan birkaç şey var: özel anahtarlar. Bunun anlamı “hesabınızdaki kriptonun, Paypal’da veya bunun dışında diğer hesaplara aktarılamaz olduğu”.

Blockstream CEO’su adam Back ve Kraken’in kurucusu Dan Held, PayPal’ın eToro gibi diğer platformları takip edebileceğine ve bundan sonra para çekme özellikleri ekleyebileceğine dikkat çekti.

Ancak, şu an için PayPal’ın bu yeni önerisi bir bakıma Bitcoin olmayan Bitcoin gibi.

Casa CTO Jameson Lopp’a göre, PayPal’ın sunduğu kripto değil, bir çeşit borç makbuzları. Başka bir deyişle, özel anahtarların yoksa kripto paran da yok.

SatoshiLabs, insanlara Bitcoin için PayPal’ı kullanmamalarını söylemek için zaman kaybetmedi.

Bir blog yazısında, “PayPal gibi bir markanın Bitcoin satmaya başlamasının nedeni, muhtemelen kriptonun yaygınlaştırılmasına teşvik etmek istedikleri için değildir” diyerek:

İlgili Haber:  Bitcoin'in 18 Bin Dolara Yükselişi Bir Boğa Tuzağı mı?

“Bitcoin’e sahip olmanın tek nedeni, uzun vadede yatırım yapmaktır, bu da fonlarınız üçüncü bir tarafça tutulduğunda inanılmaz derecede anlamsızdır ve fiyatı hakkında spekülasyona sebep olur ki bu da kitleleri anlamadıkları finansal mekanizmalara sokacaktır.” dedi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, “bir ödeme öncüsünün kripto önünde eğildiğini görmek harika olduğunu, ancak kriptonun bazı temel ilkelerinin ve faydalarının reddedilmesinin hayal kırıklığına uğrattığını” belirtti.

Gelecek yıl PayPal, kullanıcıların ödemeler için Bitcoin’i kullanmasına izin vermeyi planlıyor. Eğer Garlinghouse haklıysa, PayPal’ın kripto özelliklerinin gelişmesini ve genişlemesini bir süre bekleyebilirsiniz.

Ne olursa olsun, bu savaşın hatları daha önce çizildi ve kripto para birimi kullanıcılarını da bölmeye devam edecek. Bu noktada asıl soru şu: PayPal gibi daha fazla dev marka oyuna dahil olduğunda ve buna bağlı olarak kriptonun değeri artttığında, diğer tarafta kaç kişi duracak?

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?