PayPal CEO’su, Kriptonun Faydasını Önemli Ölçüde Arttıracaklarına İnanıyor

PayPal’ın CEO’su, daha fazla işletmenin ve tüketicinin “dijital ödemelere ve dijital para birimi biçimlerine” akın etmeye devam etmesinin, kripto para birimlerinin genel manada kabullenilmesi sürecine yardım edeceğine inandığını söyledi.

CNBC ile yaptığı röportajda PayPal CEO’su Dan Schulman, COVID-19 salgınının dijital ödeme biçimlerine geçişi hızlandırdığını açıkladı. PayPal’ın, devam eden dijital dönüşümün ön saflarında yer almak istediğini belirten Schulman, salgının ortasında nakit kullanımının aniden azaldığına dikkat çekerek tüketicilerin %40’ı ile 70’inin artık nakitle uğraşmak istemediğinin altını çizdi.

PayPal’ın sadece insanların kripto para satın almasını ve tutmasını kolaylaştırmadığı, aynı zamanda verdiği hizmetle mevcut ticari ödeme platformlarına entegre olacağı ve işletmelerin dijital ödeme biçimlerini kabul etmesine olanak tanıyacağı belirtildi.

İzin verilen şeylerden birinin sadece kripto para satın almayı, satmayı ve tutmayı kolaylaştırmak olmadığını, aynı zamanda çok daha önemlisi, gelecek yılın başlarında kripto para birimlerinin 28 milyonun tamamında gerçekleşen herhangi bir işlem için bir fon kaynağı olmasına izin vereceklerini söyleyen PayPal yöneticisi, bu gelişmeler neticesinde kripto para birimlerinin kullanımının önemli ölçüde artacağını açıkladı.

Arz sıkıntısı Bitcoin’in değerinin hızla artmasının ana nedeni

PayPal, kripto hizmetini başlatmadan önce bu konuda küresel düzenleyicilere ve merkez bankalarına danıştı. Schulman, bu para otoritelerinin kendi merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’lerini) serbest bırakmalarının sadece bir zaman meselesi olduğunu belirterek bu konuda önemli olanın, giderek daha fazla sayıda merkez bankasının dijital para birimleri yayınlayıp yayınlamayacağı meselesi olmadığını ve bunun ne zaman ve nasıl başlayacağı sorularının önemli olduğunu dile getirdi.

PayPal, yeni girişimi duyurduktan sadece haftalar sonra, bu ayın başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto ticaret hizmetlerini başlattı. Hizmetlerin gelecek yılın başlarında küresel olarak kullanıma sunulacağı kaydedildi.

  Bitcoin'in 11.000 Doları Yeniden Test Etmeye Hazırlandığını Gösteren Üç Gösterge

300 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan küresel ödeme tüccarı platform, son zamanlarda Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini hızlı bir şekilde satın alarak dikkatleri üzerine çekti. PayPal’ın dolaşımdaki tüm yeni Bitcoin’in yaklaşık %70’ini satın alması neticesinde ortaya çıkmasından korkulan arz sıkıntısı, Bitcoin’in geçtiğimiz ay hızla değer kazanmasının ana nedeni olarak gösterildi.

Bitcoin’in en ateşli eleştirmenlerinden bazıları, bu dijital para biriminin doğal bir değerden yoksun olduğunu iddia ederken Schulman, tüm para türlerinin güvene ve bu güvenden gelen değerleri belirlemeye dayandığını ifade etti.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın