PayPal’ın Kripto Para Hizmeti 2021’in Başında Tüm Dünyaya Açılacak

Son güncelleme: 3 ay önce

Küresel ödeme devi PayPal’ın üst düzey yöneticileri, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) destekleme planları da dahil olmak üzere firmanın gelecek yıl kripto sektörüne agresif bir şekilde girmeye yönelik yoğun şekilde istekli oldukları yönünde bir açıklamada bulundu.

PayPal CEO’su Dan Shulman, ödeme ve finansal hizmet sektörlerindeki hızlanan değişim oranını vurgulayarak dünyanın fizikselden dijitale doğru açık bir şekilde ve hızla geçiş yapmakta olduğunu söyledi. Merkez bankalarıyla, düzenleyicilerle ve kripto endüstrisi liderleriyle yapılan tartışmalara atıfta bulunan Shulman, dijital para birimlerinin öneminin ve işlevselliğinin artacağına dair şüphesinin bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Ölçeği ve önemi sayesinde şirketin, mevcut ödeme ağlarıyla birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmayı ve satıcılar arasında kabulü teşvik etmeyi amaçladığını belirten Shulman, bu adımlar sayesinde merkez bankası dijital para birimlerinin faydasını şekillendirmeye yardımcı olacaklarını ve eski mali sistemin birçok sıradan insan için artık işe yaramadığını ifade etti.

Platformun ve şu anda uygulamaya koyulan tüm yeni dijital altyapının önemine dikkat çeken yönetici, bu yeni altyapının bu yönetimi ve para hareketini daha verimli, daha ucuz ve daha hızlı hale getirmeye yardımcı olabileceğini düşündüğünü söyledi.

2021 PayPal’ın yılı olacak

Geçtiğimiz ay PayPal, müşterilerinin kripto varlıkları satmalarına, satın almalarına ve ellerinde tutmalarına izin vererek sanal para piyasalarında büyük yankı uyandıracağını duyurdu. Ayrıca PayPal’ın, 28 milyon satıcıdan oluşan satıcı ağı tarafından desteklenen kripto varlıkları da göreceği açıklandı.

Görüşmede PayPal’ın yöneticileri, halihazırda müşterilerinden gelen kripto hizmetlerine yönelik talebin gücünü vurguladı ve firmanın CEO’su, tabanlarının bu yetenekleri sunma konusunda çok istekli olduğunun altını çizdi.

PayPal’ın ABD merkezli kullanıcılarının yalnızca %10’u şu anda kripto hizmetlerine erişebilse de Shulman, ülkenin geri kalanının aralık ayından önce çevrimiçi olmasının beklendiğini belirterek bekleme listelerinin beklentilerinin iki ile üç katı kadar olduğunu söyledi.

  Bitcoin Fiyatı Rekor Seviyeye Ulaşırken Altın Batıyor

Hali hazırda kripto satın almış olan kişilerin kripto yatırımlarında neler olup bittiğini kontrol edebilmek için günde birkaç kez cüzdanlarını görüntüledikleri kaydedilirken bu talebe de yanıt veren CEO, PayPal’ın haftalık kripto satın alma limitini 10.000 dolardan 15.000 dolara çıkaracağını duyurdu.

Shulman ayrıca, PayPal’ın sanal para hizmetlerinin önümüzdeki yılın ilk yarısında mobil ödeme uygulaması Venmo’da kullanıma sunulmasının yanı sıra uluslararası müşterilere sunulacağını da açıklayarak gelecek sene boyunca birkaç farklı alana geçiş yapacaklarını belirtti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın