2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

PayPal’ın Kurucu Ortağı Peter Thiel, BitDAO İçin 230 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Liderlik Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Founders Fund, Pantera Capital ve Dragonfly Capital de finansman turuna öncülük eden diğer öne çıkan kuruluşlar idi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • BitDAO, DeFi projelerini hibeler, teknik yardım ve likidite ile desteklemek için oldukça geniş kapsamlı bir finansman turu düzenledi.
  • Kripto borsası ByBit, vadeli işlem sözleşmelerinden elde edilen baz puanlar yoluyla gelirlere katkıda bulunacak.

BitDAO, PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel, Founders Fund, Pantera Capital ve Dragonfly Capital gibi önde gelen kuruluşların liderlik ettiği finansman turunda 230 milyon Dolar gelir elde etti.

Binance indirim kodu

BitDAO Nedir?

Diğer fon sağlayıcılar arasında Brevan Howard Asset Management kurucu ortağı Alan Howard ve Synthetix yöneticisi Kain Warwick gibi isimler dikkat çekti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

BitDAO, konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, söz konusu fonları blockchain ekiplerini geliştirmek, daha çok kişiyi istihdam etmek ve çeşitli DeFi projelerine likidite sağlamak için kullanacağını duyurdu.

DAO’lar (merkezi olmayan özerk kuruluşlar), esasen üyelerinin belirli yönetim tokenlerini kullanarak kuruluşun geleceği hakkında karar vermesini sağlayan çeşitli akıllı sözleşmelerden oluşur. Bunlar, son yıllarda DeFi protokollerinin yönetimi için kullanılsalar da; özellikle risk sermayesi alanında giderek daha popüler araçlar haline geliyor. DAO’lar, hedef projelerinin başarılı olma ve yatırımlarından para kazanma şanslarını artırarak toplululuk üyelerinin varlıklarını bir araya getirebilir.

DAO Alanındaki Gelişim

NeptuneDAO, DeFi protokollerine likidite sağlama amacıyla Nisan ayında 20 milyon Dolarlık bir değer ile piyasaya sürüldü. Öte yandan eski Huobi yöneticisi Sharlyn Wu, bu ay, verim çiftçilerini AladdinDAO projesine yönlendirmek için Compound ve Warwick kurucusu Robert Leshner de dahil olmak üzere DeFi alanındaki pek çok büyük ismi bir araya getirdi.

Şimdilerde ise 230 milyon Dolarlık bir finansman desteği alan BitDAO, ademi merkeziyetçi finansın derinliklerine doğru yelken açmaya hazır.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar