30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Pazar Çöküşünde Bitcoin %5 Değer Kaybetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin geri çekilmesi devam ediyor. Öncü kripto para ne kadar düşecek?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, dün %5 değer kaybederek 35.000 Dolar seviyelerine geriledi.
  • Bitcoin’in şu anki fiyatı 36.000 Dolar seviyesinde seyrediyor.
  • Kripto paranın geleceği ile ilgili spekülasyonlar yoğunlaşmaya devam ediyor.

Bitcoin için art arda yeni ATH’lerin duyurulduğu baş döndürücü günler, tarihi boğa koşusunun yavaş yavaş sakinleşmesinin ardından geride kalmış gibi görünüyor. Lider kripto para, dün %5’lik bir düşüş yaşayarak 35.000 Dolar’a geriledi. Şu anda ise 36.000 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin 8 Ocak’ta 42 Bin Dolar’a Ulaşmıştı

Analistler, boğa koşusu boyunca bir noktada küçük bir düzeltmenin gecikmiş olduğu konusunda hemfikir görünüyor. Ekim ayının başında 10.500 Dolar değerinde olan Bitcoin, yıl sonuna kadar istikrarlı bir şekilde yükseldi, Noel ve Yeni Yılda kayda değer patlamalar yaşayan lider kripto para, 8 Ocak’ta 42.000 Dolar’lık baş döndürücü bir ATH’ye ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Genel fikir, Bitcoin’in piyasa performansının çeşitli şirketlerden gelen ciddi kurumsal ilgi dalgası ile desteklendiği yönünde görünüyor. Anthony Scaramucci’den SkyBridge kısa süre önce kendi Bitcoin fonunu kurdu; Michael Saylor’un MicroStrategy’si de para birimine 1 milyar Doların üzerinde yatırım yaptı. Bu, belki de Morgan Stanley’in BTC’ye artan ilgiden yararlanmak için şirketten %10 hisse satın almasını sağlayan temel etken oldu.

“Dalgalanmalara Hazırlıklı Olun”

Ancak Scaramucci’nin de Twitter’da belirttiği gibi “Bitcoin’deki %25’lik geri çekilme bir sürpriz değil. Önümüzdeki birçok dalgalanmaya ve geri çekilmeye hazırlıklı olun.” Aynı platformda Saylor da her gün Bitcoin’e karşı pozitif tutumunu retweetlenen bir gönderi ile özetliyor.

Bu arada, Coindesk’in bir raporuna göre, Goldman Sachs ve JPMorgan, temelde dijital varlık (kripto) gözetimini keşfetmek için RFI’lar (bilgi talepleri) gönderdi.

İlgili Haber:  Ethereum Piyasa Değeri İçin Bir Sonraki Adım Ne Olacak?

Assetdash’a göre, Bitcoin şu anda piyasa değeri açısından en büyük onuncu varlık. Bu anlamda kripto eleştirmeni Warren Buffet’in şirketi Berkshire Hathaway’in iki sıra önüne geçmiş görünüyor. Visa, JPMorgan ve MasterCard gibi ödeme devleri de yine Bitcoin’in gerisinde kalan bazı varlıklar olarak dikkat çekiyor.

Grafikler şimdilik düşüyor olabilir; ancak Bitcoin’in geleceği hararetli bir spekülasyon konusu olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar