1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Pazar Stratejisti Moser’e Göre Bitcoin Uzun Vadeli Bir Yatırım Aracı Değil

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Barclays Private Bank’ın Baş Pazar Stratejisti Gerald Moser, yatırımcıların portföylerini Bitcoin ile çeşitlendirmeleri gerektiğini düşünmüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Barclays Private Bank Baş Pazar Stratejisti Gerald Moser’e göre Bitcoin’i yatırım portföyünün bir parçası yapmak doğru bir karar değil.
  • Moser, Bitcoin yatırımlarının öngörülebilir bir kar getirmeyeceğini düşünüyor.
  • Ona göre Bitcoin, uzun vadeli ve sürdürebilir bir yatırım aracı değil.

Barclays Private Bank’ın Baş Pazar Stratejisti Gerald Moser’e göre, yatırımcılar Bitcoin’i portföylerinin dışında tutmalı.

Binance indirim kodu

“Bitcoin’in Öngörülebilir Getirisi Yok”

Londra merkezli Financial News’e verdiği bir röportajda Moser, “Bitcoin için öngörülebilir bir kar tahmin etmek neredeyse imkansız; çok fazla dalgalanması da varlığı portföy açısından neredeyse yatırım yapılamaz hale getiriyor.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Barclays Private Bank, daha çok yüksek net serveti olan bireylere hitap etmektedir. Özel bir banka olarak, kişiselleştirilmiş banka hesapları ve ipoteklerin yanı sıra varlık yönetimi hizmetleri de sunmaktadır. 2019 itibariyle, yönetimleri altındaki 61 milyar Sterlinlik varlıkla Birleşik Krallık’taki en büyük dördüncü özel banka oldu.

Görünüşe göre Barclays’daki bu milyarlar BTC’ye gitmeyecek.

Bir teori, Bitcoin’in rekor düzeydeki son fiyat artışına kurumsal yatırımcılar tarafından yardım edildiği yönünde idi; ancak Moser bu konuda şu değerlendirmeleri yaptı: “Kripto paranın performansı çoğunlukla perakende yatırımcıların görünüşte uzun vadeli sürdürülemeyecek bir ralliye katılmaları nedeniyle yükseldi.” dedi.

“Bitcoin’e Yatırım Yapmak Rasyonel Değil”

Bununla birlikte bazı yüksek profilli kurumsal yatırımcılar, Amerikan hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones başta olmak üzere, tek hanede bir BTC’ye sahip olduğunu kabul etmesine rağmen, enflasyona karşı koruma amaçlı olarak Bitcoin’e yöneliyor.

Deutsche Bank tarafından dün yayınlanan bir rapor ise çoğu varlık yöneticisinin Bitcoin’e şüpheyle baktığını ve patlamaya hazır bir balon olarak gördüğünü yazmıştı.

İlgili Haber:  Elon Musk, Yeni Bir Tweet Attı: Dogecoin'in Fiyatı Yükselişe Geçti

Moser, Bitcoin’in bir portföyü çeşitlendirmenin en uygun yolu olmadığını söyledi ve geleneksel finans piyasaları aynı şeyi yaptığında değerinin düşebileceğini öne sürdü. Mart 2020’de koronavirüs salgını borsaları sarsarken ve BTC’nin değeri yaklaşık 4.000 Dolara gerilerken durum böyleydi.

Moser aynı fikirde. Bitcoin’e yatırım yapmanın “rasyonel, uzun vadeli bir yatırım kararından çok bir balon fenomenine benzediğini” söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar