11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Dahil Tüm Piyasa Çökerken, Bu Altcoin %10 Artış Gösterdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının neredeyse tamamında ciddi bir düşüş yaşanıyor; ancak gizlilik odaklı web tarayıcısı Brave’nin yerel tokeni Basic Attention Token (BAT) şu anda bu düşüşe meydan okuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Neredeyse tüm kripto paralar geçtiğimiz gün ciddi bir değer kaybı yaşarken bir adet altcoin, düşüşe meydan okudu ve rekor seviyelere yükseldi.
  • Basic Attention Token (BAT) geride bıraktığımız 24 saatte yaklaşık %10’luk bir fiyat artışı yaşayarak 1.81 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto para endüstrisinin toplam piyasa değeri son 24 saat içinde 2.8 trilyon Dolardan 2.5 trilyon Dolara geriledi. Bu süreçte Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paralar ciddi değer kaybı yaşasa da; yatırımcılarına kazandırmaya devam eden bir altcoin var: BAT.

Binance indirim kodu

Basic Attention Token (BAT) geride bıraktığımız 24 saatte yaklaşık %10’luk bir fiyat artışı yaşayarak 1.81 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Rekor fiyata ulaşmasının ardından BAT bir miktar geri çekildi ve şu dakikalarda 1.52 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Basic Attention Token (BAT) Nedir?

BAT, gizlilik odaklı web tarayıcısı Brave için çalışan yerel kripto paradır. Brave, kullanıcıların online hareketlerini izlemek ve bu hareketlere dayalı reklamlar yayınlamak yerine; kullanıcılara bu konuda bir tercih hakkı tanır ve gönüllü olarak reklam görüntülemesini seçtikleri takdirde onları BAT tokeni ile ödüllendirir.

BAT, 2017 yılında bir ilk kripto para teklifi (ICO) aracılığıyla piyasaya sürüldü ve firmaya toplam 35 milyon Dolar kazandırdı.

Altcoin’in Fiyatı Neden Arttı?

Bununla birlikte altcoinin son yükselişini direkt olarak herhangi bir olaya bağlamak zor; ancak Brave tarafından yapılan son duyurular ve güncellemeler bu anlamda bazı gerekçeler sunuyor.

İlgili Haber:  ABD’li Yatırımcılar Cardano'da Bitcoin'den Daha Fazla Umut Görüyor

Örneğin Brave bu ayın başlarında Solana ağıyla bir entegrasyon sağladığını duyurmuştu. Ethereum gibi Solana da akıllı sözleşme özellikli bir blok zinciridir ve Ethereum’a göre çok daha yüksek işlem hızına ve daha düşük ücretlere sahiptir. Brave, bu avantajları nedeniyle Solana’yı seçtiğini duyurdu ve 2022’nin başında bir “Solana cüzdan entegrasyonu” sunacaklarını da belirtti.

Tam olarak hangi sebeple olursa olsun; neredeyse tüm kripto para yatırımcıları iki gündür yas tutarken, BAT yatırımcıları çok daha rahat…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar