25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Dahil Tüm Piyasa Çökerken, Bu Altcoin %10 Artış Gösterdi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasasının neredeyse tamamında ciddi bir düşüş yaşanıyor; ancak gizlilik odaklı web tarayıcısı Brave’nin yerel tokeni Basic Attention Token (BAT) şu anda bu düşüşe meydan okuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Neredeyse tüm kripto paralar geçtiğimiz gün ciddi bir değer kaybı yaşarken bir adet altcoin, düşüşe meydan okudu ve rekor seviyelere yükseldi.
  • Basic Attention Token (BAT) geride bıraktığımız 24 saatte yaklaşık %10’luk bir fiyat artışı yaşayarak 1.81 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto para endüstrisinin toplam piyasa değeri son 24 saat içinde 2.8 trilyon Dolardan 2.5 trilyon Dolara geriledi. Bu süreçte Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paralar ciddi değer kaybı yaşasa da; yatırımcılarına kazandırmaya devam eden bir altcoin var: BAT.

Binance indirim kodu

Basic Attention Token (BAT) geride bıraktığımız 24 saatte yaklaşık %10’luk bir fiyat artışı yaşayarak 1.81 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Rekor fiyata ulaşmasının ardından BAT bir miktar geri çekildi ve şu dakikalarda 1.52 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Basic Attention Token (BAT) Nedir?

BAT, gizlilik odaklı web tarayıcısı Brave için çalışan yerel kripto paradır. Brave, kullanıcıların online hareketlerini izlemek ve bu hareketlere dayalı reklamlar yayınlamak yerine; kullanıcılara bu konuda bir tercih hakkı tanır ve gönüllü olarak reklam görüntülemesini seçtikleri takdirde onları BAT tokeni ile ödüllendirir.

BAT, 2017 yılında bir ilk kripto para teklifi (ICO) aracılığıyla piyasaya sürüldü ve firmaya toplam 35 milyon Dolar kazandırdı.

Altcoin’in Fiyatı Neden Arttı?

Bununla birlikte altcoinin son yükselişini direkt olarak herhangi bir olaya bağlamak zor; ancak Brave tarafından yapılan son duyurular ve güncellemeler bu anlamda bazı gerekçeler sunuyor.

İlgili Haber:  Dün Yaşanan Ani Piyasa Düşüşü DeFi'nin 24 Milyon Dolarlık Kayıp Yaşamasına Neden Oldu

Örneğin Brave bu ayın başlarında Solana ağıyla bir entegrasyon sağladığını duyurmuştu. Ethereum gibi Solana da akıllı sözleşme özellikli bir blok zinciridir ve Ethereum’a göre çok daha yüksek işlem hızına ve daha düşük ücretlere sahiptir. Brave, bu avantajları nedeniyle Solana’yı seçtiğini duyurdu ve 2022’nin başında bir “Solana cüzdan entegrasyonu” sunacaklarını da belirtti.

Tam olarak hangi sebeple olursa olsun; neredeyse tüm kripto para yatırımcıları iki gündür yas tutarken, BAT yatırımcıları çok daha rahat…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend