26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Piyasa Rallisi Sırasında Bitcoin Madencileri BTC Satışlarını Artırıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Boğa koşusu devam ederken, Bitcoin madencileri satışlarını artırıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin boğa koşusu, dalgalanarak devam ederken madenciler, BTC satışlarını artırıyor.
  • Veriler, BTC’deki ani fiyat artışlarının BTC satışlarını tetiklediğini gösteriyor.
  • Alex Zhao, bu durumun özellikle Asya kripto endüstrisi için geçerli olduğunu belirtti.

Kripto metrik platformu CryptoQuant’a göre, Bitcoin (BTC) madencileri, kripto para rallisine başladığından bu yana Bitcoin satışlarını artırdı.

Binance indirim kodu

Son İki Ayda Madencilerin BTC Satışı Arttı

Veriler, madencilerin genel olarak son iki ayda satışlarını artırdığını ve ani fiyat artışlarının büyük oranda BTC satışını tetiklediğini gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçen ay, madencilerin cüzdanlarından büyük miktarda BTC çıkışı oldu. Ocak ayının ortalarında, 12.690 BTC (444 milyon Dolar) ve 12.570 BTC (450 milyon Dolar) olmak üzere iki büyük çıkış oldu. Ayrıca 29 Ocak’ta madenciler cüzdanlarından yaklaşık 16.600 BTC (o sırada yaklaşık 570 milyon Dolar) aktardılar.

Standard Hashrate Group CEO’su Alex Zhao, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Bitcoin madencilerinin – en azından Asya’da – mevcut boğa koşusu hız kazandıkça satışlarını artırdığını söyledi.

Büyük Ölçekli Satışlar BTC Fiyatlarında Aşağı Yönlü Bir Baskı Yaratabilir

Zhao, konu ile ilgili, “Asya madencilik topluluğunun fikir birliği, Bitcoin’in 20.000 Dolar civarında bir zirveye ulaşacağı yönündeydi. Bu nedenle, birçok madenci 17.000 ila 19.000 Dolar aralığında önemli miktarda Bitcoin envanteri sattı. Bitcoin’in fiyatı Ocak ayında ATH rallisine başladığında, birçok madenci karlarını garanti altına almak istedikleri için satış yapmaya devam etti.” diye konuştu.

Madenciler tarafından gerçekleştirilen Bitcoin satışlarının ölçeğindeki bir artış, muhtemelen BTC fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskı yaratabilir. Ancak bu, Bitcoin’in açık piyasada satılmak üzere bir borsaya taşınmasına veya soğuk depoya koyacak bir yatırımcıya satılmasına bağlıdır.

İlgili Haber:  Arjantin’in Yeni Dolar Vergisi, Halkı Kripto Paralara Yönlendirebilir

21 Şubat’ta ise 7.850 BTC’ye (450 milyon Dolar) ulaşan Bitcoin madencilerinden çıkışlarda büyük bir artış oldu. Bu, Bitcoin’in tarihindeki en büyük düşüşü görmesinden saatler önce gerçekleşti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar