30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Piyasa Tahmincisi Gary Shilling Kripto Para Fiyatlarının Çökeceğini İddia Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Gary Shilling borsadaki hisse senetleri ve kripto paralar ile ilgili yükselen spekülasyon sinyalleri hakkında uyardı ve bu alanlarda yatırım yapanlar için acı bir son öngördüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Gary Shilling & Co şirketinin başkanı olan Shilling, daha önce yaşanan birkaç çöküşü doğru tahmin edebilmişti. Fed’i ve ABD Hazine Bakanlığı’nı finansal varlıkların fiyatlarını pumplamak ile suçlayan Shilling, yüksek enflasyon iddialarını reddetti ve yatırımcılara şu anda yaşanan satın alım çılgınlığından uzak durmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Binance indirim kodu

İşte Shilling’in açıklamalarından satırbaşları.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Genel görüşe göre ekonomi çok hızlı bir şekilde açılacak, enflasyon rakamları ani düşüşler sergileyecek ve faiz oranları ise çok yüksek değerlere ulaşacak. Şimdiye kadar yaşananlarda aşırıya kaçıldı. Şu anda deflasyon yaşanmasa bile çok düşük enflasyonların yaşandığı bir zaman dilimindeyiz. Çin ve diğer ülkeler kendi tükettiklerinden daha fazlasını üretiyor ve küresel olarak fiyatların azalmasını sağlıyorlar.”

“Dogecoin ve Bitcoin Gibi Kripto Paralar Spekülasyonlardan İbaret”

“Fed ve ABD devletinin piyasaya sürdüğü aşırı para arzını insanlar harcayıp ekonomiye kazandırmadılar, bunun yerine bu para yatırım hesaplarına gitti ve finansal varlıkların fiyatları yükseldi. Bitcoin, Dogecoin ve diğer kripto paraların yükselişinin arkasındaki neden bu. Bütün bu kripto paralar spekülasyonlardan ibaret. Ayrıca piyasaya dağıtılan fazla para hisse senedi fiyatlarında da, şirketlerin kazançlarınıa oranla aşırı miktarlarda fiyat artışlarına neden oldu. Ancak bu demek değil ki şu anda hisse senetleri konusunda ‘short’ pozisyonu almalıyız, spekülasyonlar nedeniyle fiyatların ne kadar yükseleceğini asla bilemeyiz.”

“Piyasalarda herkes çok fazla para saçıyor ve insanlar aslında paralarıyla başka ne yapacaklar bilemiyorlar. Fed’in de bu olanlardan haberinin olmadığını hiç sanmıyorum. Bilerek yatırım varlıklarının fiyatlarını arttırıp spekülasyonlara neden olmuş gibiler.”

İlgili Haber:  Fed, Dijital Dolar İçin Temmuz Ayını İşaret Ediyor

“İnsanlar Büyük Bir Fırsatı Kaçırdığını Düşünüyor”

“Birileri bitiş düdüğünü çalmadan bu spekülatif havanın sona ermesi çok mümkün görünmüyor. Bunu yapacak olan kurum da normalde Fed olmalı. Fiyatlar giderek daha da yukarı noktalara tırmanıyor. Dot-com balonuna benzer bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bu yaşananların hiçbir mantığı yok ancak bütün bunlar sona erene kadar yatırımcılar keyiflerini sürebilir. İşler sarpa sarmaya başladığında ise büyük satışlar yaşanabilir. Bir sabah kalktığımızda büyük finansal kurumların artık var olmadıklarını görebiliriz. Herkesin para kazandığı şu dönemde acaba ben büyük bir fırsatı mı kaçırıyorum diye düşünmek normal ancak şu anda gerçekten bu tür bir trene binmenin hiç sırası olmadığını düşünüyorum.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar