9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Piyasa Yeni Bir Köpekli Altcoin ile Çalkalanıyor! Dolandırıcılık Girişimi Mi?

Önemli Gelişmeler

Yeni bir hafta başladı ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde yeni bir köpek temalı kripto para büyük yükselişler göstererek yatırımcıları şaşırtmayı başardı. İşte bu altcoin hakkında dikkat edilmesi gereken konular…

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda piyasada genel olarak bir düşüş trendi izleniyor. Ancak HUSKYX adlı altcoin, günlük olarak %67.000 yükseliş göstermesine rağmen halen yükseliş trendinde gibi gözüküyor. Binance Smart Chain tabanlı kripto para, Coin Market Cap verilerine göre bu yazının yazıldığı anlarda 0.000008594 dolar civarında seyrederek son 24 saatte %357.56 değer kazandı.

blank

Yatırımcıların aklındaki soru ise bu kripto paranın piyasadaki yeni başarılı şaka coini mi olacağı yoksa yine bir SQUID tokeni vakası mı yaşanacağı olarak izleniyor. Kripto para piyasasında çok sayıda dolandırıcılık girişimi yaşandığı için bu tür coinlerde son derece dikkatli olmak gerekiyor. Bir projenin dolandırıcılık girişimi mi yoksa gerçekten bir kripto para mı olduğunu anlayabilmek için o kripto paranın web sitesine bir göz gezdirmekte fayda var. Kripto para araştırmacısı Max Maher’e göre, eski web siteleri, söz konusu projenin geliştirilmesi için daha fazla zaman harcandığı anlamına geliyor. Bununla birlikte HUSKYX’in web sitesinin 16 Ekim 2021 tarihinde hayata geçmesi de şüphe uyandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Araştırılan kripto paranın topluluğunu incelemek de zaman zaman fayda sağlayabiliyor. Twitter üzerineki bazı kullanıcılar #HUSKYX hashtag’ini kullanarak sahip oldukları coinlerin yavaş yavaş silindiğini bildirdiler. Ancak HUSKYX, bu konuya web sitesinde cevap vermiş. Web sitesinin iddiası şu: “HUSKYX bir deflasyon tokenidir. Bu, toplam arz miktarının her daim eksildiği ve coinin her geçen gün daha nadir hale geldiği anlamına geliyor. Her bir HUSKYX işlemi elden geçiyor ve coinlerin küçük bir kısmı yakılıyor. Ancak bu durum, yatırımcı için avantajlı olarak kabul ediliyor.”

İlgili Haber:  Bu Şaka Coininin Geliştiricileri, Milyonlarca Dolar ile Birlikte Ortadan Kayboldu! Bir SQUID Vakası Daha: Tsuzuki Inu

Analist Söz Konusu Altcoin İçin Dolandırıcılık Girişimi Olasılığı Hakkında Uyardı

Kripto paranın tuhaf davranışları bununla da bitmiyor. Resmi HUSKYX Twitter hesabı, tokenin piyasa değerinin yükselmesiyle birlikte iPhone ödüllü bir çekiliş düzenleyeceğini bildirdi. Buna ek olarak projenin whitepaper’ında HUSKYX yatırımcılarının ETH olarak ödül kazanacağı da yazıyor.

Binance Smart Chain üzerindeki veriler incelendiğinde, altcoine ait 6.000 yatırımcı olduğu ve şimdiye kadar 51.000 işlem gerçekleştirildiği görülüyor. Analiste göre tüm bunlar değerlendirildiğinde bu altcoin projesinin bir dolandırıcılık girişimi olma olasılığı yüksek görünüyor. CoinMarketCap’te verileri listelenen coin için CMC, coine ait piyasa değerini doğrulamayı başaramadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend