Piyasa Yükselişte! Bitcoin ve ADA Fiyatındaki Ani Yükselişler ile Birlikte Kripto Para Piyasası 100 Milyar Dolar Kazandı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin fiyatının 2.000 dolar birden artması ve ADA fiyatının da 2 doların üstüne çıkmasıyla beraber, genel kripto para piyasa değeri birkaç saat içerisinde 100 milyar dolardan fazla yükseldi.

blank

Bitcoin Fiyatı 2.000 Dolar Birden Arttı

Bitcoin boğaları kısa bir süre önce gerçekleşen ufak düzeltmeyi telafi etti ve düzeltmenin ardından BTC 2.000 doların üstünde değer kazandı. Yeşil rengin piyasayı domine etmesiyle birlikte altcoinler için de benzer bir tablo izleniyor. ADA fiyatı ise 2 doların üstüne çıkarak son 3 ayın zirvesine tırmandı.

blank

Birkaç gün önce yaşanan zirveden sonra Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde gerilemeye başlamıştı. Dip bölgesinde 4.000 dolardan fazla kaybeden BTC, bir hafta içerisinde ikinci kez 44.000 doların altına gerilemişti. Ancak bu noktadan itibaren boğalar devreye girdi ve kripto paranın gidişatını değiştirdi. Fiyatı düşen Bitcoin ilk olarka 44.000 dolar, daha sonra ise 45.000 doları yalnızca birkaç saat içerisinde aşarak yeni bir boğa koşusu başlattı. Son olarak ise 46.000 dolar bölgesi aşıldı.

Birkaç saat sonra ise Glassnode, paylaştığı raporunda, 29.700 dolar ile 45.400 dolar arasında toplam Bitcoin arzının %16.4’ünün kara geçtiğini açıkladı. Bu da, yaklaşık olarak 3.08 milyon adet BTC’nin harcandığını ve bu fiyat aralığında on-chain maliyetine sahip olduğunu gösteriyor.

bitcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ancak altcoinlerden bazılarının aradan sivrilmesiyle birlikte lider kripto para olan Bitcoin’in piyasa dominansı bazı destek bölgelerini kaybetti. Kısa bir süre önce altcoinlerin çoğu bir düzeltme yaşamış, Ethereum 3.000 doların hemen üstüne kadar düşmüştü. Ancak bunun ardından ETH güçlü bir ralli yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda 3.200 doların üstünden işlem görüyor.

ETH Balinaları Piyasadan Kripto Para Toplamaya Devam Ediyor

ETH fiyatının 3.100 doları aşmasıyla birlikte Ethereum balinaları da ETH toplamaya devam ediyor. Üç yıl 10.000 adetten fazla ETH’ye sahip olan hesaplar toplam Ethereum arzının %35.8’ine sahipken bu gün ise aynı balinalar toplam arzın %7.9’una sahipler. Bu tür balina hesaplarından 1.338 adet bulunuyor.

CoinMarketCap verilerine göre en büyük 10 kripto para arasındaki diğer altcoinlerde de 24 saat içerisinde %3 ila %5 arasında artışlar yaşandı. Binance Coin (BNB) %4’lük yükseliş ile 400 doların üstüne çıktı. XRP 1 doları aşarken Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT), Uniswap (UNI), Bitcoin Cash (BCH), ve Litecoin (LTC) de yeşil bölgede bulunuyor.

Bu gelişmelerin sonucunda tüm kripto paraların toplam piyasa değeri yaklaşık olarak 100 milyar dolar artarak tekrardan 1.9 trilyon doların üstüne çıktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde...
Send this to a friend