28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Piyasa Yükselişte! Bitcoin ve ADA Fiyatındaki Ani Yükselişler ile Birlikte Kripto Para Piyasası 100 Milyar Dolar Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 2.000 dolar birden artması ve ADA fiyatının da 2 doların üstüne çıkmasıyla beraber, genel kripto para piyasa değeri birkaç saat içerisinde 100 milyar dolardan fazla yükseldi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 2.000 Dolar Birden Arttı

Bitcoin boğaları kısa bir süre önce gerçekleşen ufak düzeltmeyi telafi etti ve düzeltmenin ardından BTC 2.000 doların üstünde değer kazandı. Yeşil rengin piyasayı domine etmesiyle birlikte altcoinler için de benzer bir tablo izleniyor. ADA fiyatı ise 2 doların üstüne çıkarak son 3 ayın zirvesine tırmandı.

Binance indirim kodu

Birkaç gün önce yaşanan zirveden sonra Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde gerilemeye başlamıştı. Dip bölgesinde 4.000 dolardan fazla kaybeden BTC, bir hafta içerisinde ikinci kez 44.000 doların altına gerilemişti. Ancak bu noktadan itibaren boğalar devreye girdi ve kripto paranın gidişatını değiştirdi. Fiyatı düşen Bitcoin ilk olarka 44.000 dolar, daha sonra ise 45.000 doları yalnızca birkaç saat içerisinde aşarak yeni bir boğa koşusu başlattı. Son olarak ise 46.000 dolar bölgesi aşıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Birkaç saat sonra ise Glassnode, paylaştığı raporunda, 29.700 dolar ile 45.400 dolar arasında toplam Bitcoin arzının %16.4’ünün kara geçtiğini açıkladı. Bu da, yaklaşık olarak 3.08 milyon adet BTC’nin harcandığını ve bu fiyat aralığında on-chain maliyetine sahip olduğunu gösteriyor.

bitcoin

Ancak altcoinlerden bazılarının aradan sivrilmesiyle birlikte lider kripto para olan Bitcoin’in piyasa dominansı bazı destek bölgelerini kaybetti. Kısa bir süre önce altcoinlerin çoğu bir düzeltme yaşamış, Ethereum 3.000 doların hemen üstüne kadar düşmüştü. Ancak bunun ardından ETH güçlü bir ralli yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda 3.200 doların üstünden işlem görüyor.

ETH Balinaları Piyasadan Kripto Para Toplamaya Devam Ediyor

ETH fiyatının 3.100 doları aşmasıyla birlikte Ethereum balinaları da ETH toplamaya devam ediyor. Üç yıl 10.000 adetten fazla ETH’ye sahip olan hesaplar toplam Ethereum arzının %35.8’ine sahipken bu gün ise aynı balinalar toplam arzın %7.9’una sahipler. Bu tür balina hesaplarından 1.338 adet bulunuyor.

İlgili Haber:  DeFi Piyasası Gelecek Yıl 1 Trilyon Dolara Yükselebilir

CoinMarketCap verilerine göre en büyük 10 kripto para arasındaki diğer altcoinlerde de 24 saat içerisinde %3 ila %5 arasında artışlar yaşandı. Binance Coin (BNB) %4’lük yükseliş ile 400 doların üstüne çıktı. XRP 1 doları aşarken Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT), Uniswap (UNI), Bitcoin Cash (BCH), ve Litecoin (LTC) de yeşil bölgede bulunuyor.

Bu gelişmelerin sonucunda tüm kripto paraların toplam piyasa değeri yaklaşık olarak 100 milyar dolar artarak tekrardan 1.9 trilyon doların üstüne çıktı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar