11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Bitcoin 34.000 Doların Altına Düştü! Ethereum %10 Değer Kaybetti! Çöküş Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Piyasalardaki çöküş kaldığı yerden devam ediyor. Pek çokları Pazartesi’nin nasıl başlayacağını merak ediyordu. Maalesef Pazartesi şu ana kadar pek iyi başlamış değil.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası 2022’ye iyi bir başlangıç yapmadı. Bunun nedeni olarak pek çok şey sayılabilir ancak en önemli etken Fed’in sıkı para politikalarına ve faiz arttırımına gideceği haberleri.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fed’in sıkı para politikasına geçmesi demek piyasada paranın azalması demek. Dolayısıyla yatırımcılar Bitcoin ve kripto paralar gibi riskli varlıkları terk ediyor gözüküyor.

Fed’in bu hafta yapacağı toplantı bu anlamda önem arz ediyor.

Bitcoin son 24 saatte %6 değer kaybetti. Bu haberin girildiği sırada Bitcoin fiyatı 33.684 dolardı.

Piyasada görünüm negatif. Fed’in sıkı para politikası ve alımları kademeli azaltması neticesinde piyasada dolar azalabilir ve yatırımcılar Bitcoin ve benzeri riskli varlıkları terk edebilir.

Yatırım firması Invesco 2022’nin kripto kışı şeklinde geçeceğini düşünüyor.

Bitcoin, 2021’in başlarında yaklaşık 33.000 dolardan Kasım ayında 69.000 dolara kadar yükselmişti ve yılı yaklaşık 46.000 dolar civarında kapatmıştı.

Ethereum’da da durum farklı değil. Ethereum en son ATH’sini bundan 2 ay önce 4878 dolara ulaşarak görmüştü. Bu haberin girildiği an ise 2269 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum son 1 haftada %31 değer kaybederken, son 24 saatte değer kaybı %10 civarlarında.

Son 24 saatte en çok değer kaybeden bir diğer büyük altcoin ise Solana. Solana son 24 saatte %20’den fazla değer kaybetti. Şu an 83.10 dolardan işlem görüyor.

Bakalım bu hafta yapılacak Fed toplantısı görünümü nasıl değiştirecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar