7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Piyasadaki Olumlu Haberler THETA, GRT ve CEL Fiyatlarını Yükseltti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Kurumsal yatırımcılar genellikle büyük miktarlarda alım satım yaptıkları için satın almak için likit varlıklar arıyor. Bu sınırlama nedeniyle yatırımcıların, Bitcoin’e (BTC) veya büyük piyasa değerlerine sahip birkaç büyük altcoin’e bağlı kalma eğiliminde olduğu görülüyor. Bununla birlikte perakende tüccarlarin bu kısıtlamaya sahip olmaması, onlara güçlü temellerle desteklenen daha küçük boyutlu projeleri seçme özgürlüğü veriyor.

Binance indirim kodu

Büyük altcoinler şu anda belirli bir aralıkta seyrederken ya da bir düzeltmeye tanık olurken piyasa değerine göre ilk 20’nin dışında kalan birkaç tokenin, son birkaç gün içinde yatırımcıları ödüllendirdiği görülüyor. Bu tokenlerin kazançlı yatırım fırsatları olup olmadığını belirlemek için ise temellerinin ve tablolarının incelenmesi gerekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

THETA/USD

COVID-19 salgını insanları evde kalmaya zorladığından, akış hizmetlerine olan talep 2020’de tavan yaptı. Tüm büyük akış hizmetleri merkezileştirilmiş olsa da Theta blok zinciri, merkezi olmayan akış hizmetleri sağlayarak pazarı bozmayı hedefledi.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde ağ, temel özelliklerini geliştirmek için yükseltmeler yaptığını duyurdu. Tamamen merkezi olmayan bir video akışı uygulaması olan Theta Edgecast’in beta sürümü geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Platformun, Theta’nın uçtan uca ağını kullanarak videoyu yakalayabileceği, gerçek zamanlı olarak dönüştürebileceği, önbelleğe alabileceği ve küresel olarak kullanıcılara aktarabileceği açıklandı.

Protokol ayrıca şu anda akıllı sözleşme yeteneklerini barındıran ana ağını 11 Aralık’ta yükseltti. Getirilen bir başka değişiklik de Guardian Düğümü’nün bahis eşiğinin 10.000 THETA’dan 1.000 THETA’ya düşürülmesiydi.

Bu gelişmeler dışında blok zincirinin, 2021 ilkbaharında yeni nesil Theta Mainnet 3.0’ı piyasaya sürmeyi planladığı ve birkaç yeni özelliği tanıtmayı beklediği duyuruldu. Temel gelişmeler cesaret verici olsa da yatırımcılar fiyatın kendilerine nasıl tepki verdiğini merak etmeye başladı.

THETA güçlü bir yükseliş trendindeydi ve bugün ivme kazandı. Token, 11 Aralık’ta gün içi düşük seviye olan 0.63714 dolardayken bugünün gün içi en yüksek seviyesi olan 1.11945 dolara yükseldi ve kısa sürede %75’in üzerinde bir artış gösterdi.

1 dolarlık psikolojik direncin üzerindeki kırılma, göreli güç endeksini aşırı alım bölgesine itti. Bugünün grafiğindeki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kâr rezervasyonunu ortaya koydu.

Bu, THETA/USD çiftinin önümüzdeki birkaç gün içinde bir düzeltmeye veya sağlamlaşmaya girebileceğini gösterdiği şeklinde yorumlandı. Bununla birlikte boğaların fazla zeminden vazgeçmemeleri durumunda yükseliş eğiliminin bir sonraki hedefini 1.40 dolar ile devam ettirebileceği kaydedildi.

Tersine, düzeltmenin derinleşmesi durumunda ise aşağı yönde izlenecek kritik seviye 0.80 dolar olarak belirlendi. Fiyatın, bu desteğin veya 20 günlük üssel hareketli ortalamanın olan 0.80 dolar seviyesine geri dönmesi durumunda boğaların düşüşlerde alım yaptığını göstereceği ve bunun, yükseliş trendinin devam etme olasılığını arttırabileceği ifade edildi.

0.80 dolarlık desteğin altına doğru gerçekleşen bir düşüşün, kısa vadeli bir zirvenin oluştuğunu göstereceği belirtildi.

GRT/USD

Graph Network, büyük kripto borsalarının eklediği desteğin ardından son zamanlarda haberlerde yer almaya başladı.

Bununla birlikte endeksleme protokolü, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için halka açık verileri aramasına, bulmasına, yayınlamasına ve kullanmasına olanak tanıyan ana ağını 17 Aralık’ta başlattı.

Graph, merkezi olmayan uygulamalara erişilebilirliği arttırmak için alt grafik adı verilen açık uygulama programlama arabirimleri (APIler) ağı kullandı. Dağıtılan 3.800’den fazla alt grafiğin var olduğu ve merkezi olmayan finans alanındaki birkaç popüler projenin bunu kullandığı açıklandı.

İlgili Haber:  ABD'de Yeni Seçilen Bir Senatör, Bitcoin'e Ulusal Bir Kimlik Kazandırmayı Umuyor

Graph tokeni olan GRT’nin tekniklerinin sürekli bir yükseliş trendine işaret edip etmediği veya ilk listeleme coşkusundan sonra hareketin fiyasko olup olmayacağı kripto camiasında merak konusu oldu.

GRT’nin son listelemesi nedeniyle analiz için dört saatlik grafik kullanıldı. Token, 18 Aralık’ta 0.2396 dolar olan gün içi düşük seviyesinden 20 Aralık’ta 0.7858 dolar seviyesine yükseldi ve üç günde %227 artış gösterdi.

Keskin yükselişin ardından GRT/USD çiftinin fiyatı 0.4482 dolardan %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine inen kâr rezervasyonuna tanık oldu. Ayılar, eşitliği 0.4482 doların altına düşürmeye çalışsa da daha düşük seviyeleri kaldıramadı.

Bu durum, boğaların 0.4482 dolara yakın biriktiğini gösterdi. Alıcılar şu anda yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor olsa da 0.6063 dolarda ve ardından 0.6545 dolarda dirençle karşılaşmaları öngörüldü.

Bu seviyelerin ikisinin de aşılması durumunda kartlarda 0.7858 dolara doğru yüksek bir testin yeniden yapılacağı belirtildi. Bu seviyedeki bir kırılmanın, bir sonraki hedef olan 0.9944 dolar olan yükseliş trendini devam ettirebileceği kaydedildi.

Bu varsayımın aksine fiyatın mevcut seviyelerden veya genel dirençten düşmesi durumunda ise eşitliğin birkaç gün menzile bağlı kalabileceği; fiyatın 0.4482 dolarlık desteğin altına düşmesi ve devam etmesi halinde eğilimin ayılar lehine dönebileceği ifade edildi.

CEL/USD

Herhangi bir borç verme ve ödünç alma platformunun ancak insanların güvenini kazanması durumunda uzun vadede başarılı olabileceği biliniyor.

Bir kripto para ödünç verme ve faiz sağlama platformu olan Celsius Network, önceki duyurularında güven oluşturmak amacıyla 3.3 milyar doların biraz üzerinde olan varlıkları doğrulayan Chainalysis tarafından bir denetimden geçmiş bulunuyor. Güven oluşturmaya yönelik bu hareket, Celsius Token’ın (CEL) performansına da yansıyor.

Son birkaç aydır istikrarlı bir yükseliş eğilimi gösteren CEL’in, yükselişin son ayağı olan 16 Aralık’ta gün içi düşük seviyesi olan 2.2566 dolardan başladığı ve 19 Aralık’ta 3.2368 dolara yükselerek dört gün içinde %43’lük bir artış yaşadığı görülüyor.

CEL/USD çifti, son iki gündür 3 dolar seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyor ancak olumlu olan şey, boğaların fiyatın 20 günlük üstel hareketli ortalama olan 2.56 dolar seviyesinin altına düşmesine izin vermemesi olduğu söyleniyor .

Yükselişin eylül ayı başlarında harekete geçmesinden bu yana eşitliğin 50 günlük basit hareketli ortalama olan 2.24 dolara doğru bir düzeltme yapmadığı görülüyor. Bu ise hissiyatın 20 günlük üstel hareketli ortalamaya yönelik düşüşleri satın almak olduğunu gösteriyor.

Boğaların fiyatı 3 doların üzerine çıkarması ve bunu sürdürebilmeleri durumunda yükselişin bir sonraki ayağının başlayabileceği ve böylelikle seviyenin 3.50 dolara ve ardından 4 dolara ulaşabileceği düşünülüyor. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve göreli güç endeksinin aşırı alım bölgesine yakın olması, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Fiyatın 50 günlük basit hareketli ortalamanın altına düşmesinin ise bu olumlu görüşü geçersiz kılacağına ve böyle bir hareketin, eğilimde olası bir değişikliğin sinyalini verebileceğine inanılıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar