Piyasalar Dalgalanırken Bitcoin Balinaları Kâr Elde Etmeye Devam Ediyor

Kripto para fiyatları dalgalanırken Bitcoin balinaları varlıklarını artırıyor gibi görünüyor.

Haberin Özeti

  • Piyasalar bu hafta agresif bir şekilde dalgalanıyor.
  • Tüm büyük kripto paralar bu dalgalanma nedeniyle zarar gördü; ancak Bitcoin balinaları varlıklarını artırmaya devam ediyor.
  • Bitcoin balinaları aceleci kararlar almaktan kaçınıyor.

Bu hafta kripto para piyasaları için çok dalgalı bir yolculuk oldu. Pazartesi günü, Bitcoin tarihindeki en büyük günlük düşüş yaşandı.

Dün ise kripto pazarı genel anlamda pozitif yönde hareket etti. Küresel piyasa değerinde 60 milyar Dolarlık artış yaşandı ve 1 trilyon Dolarlık dönüm noktası tekrar geçildi.

Bitcoin Fiyatında %5 Düşüş Yaşandı

Bugün ise Pazartesi günü haftaya başladığımız yere geri döndük. Nomics tarafından sağlanan verilere göre küresel piyasa değeri 930 Milyar Dolar seviyelerine düştü; ayrıca Bitcoin fiyatı %5 geriledi.

Bugün ayrıca Ethereum %8, Cardano %6, Litecoin ve Bitcoin Cash sırasıyla %8 ve %7 düştü.

Ancak dünyanın en büyük cüzdan adreslerini takip eden bir site olan BitInfoCharts’a göre Bitcoin balinaları bu dalgalanmadan pek etkilenmedi.

Bitcoin Balinaları Uzun Vadeli Düşünüyor

İlk 10’daki bilinen en büyük cüzdan olan Bitfinex’in soğuk cüzdan deposu geçen hafta varlıklarına 3.000 BTC ekledi. Bir diğer büyük cüzdan, bu hafta 4.602 yeni BTC satın aldı. Bunları başka isimsiz cüzdanlar takip etti.

Büyük cüzdan listelerine baktığımızda, ilk 50’de yer alanlar arasından sadece yedisi geçtiğimiz hafta Bitcoin satışı gerçekleştirdi. Peki, bu ne anlama geliyor?

Bu, mega HODLers’ın Bitcoin’deki fiyat dalgalanmalarına rağmen daha uzun vadeli bir bakış açısına sahip olduğu ve aceleci bir tutum izlemedikleri anlamına geliyor.

Wall Street’teki üç büyük endeksten S&P 500 ve Dow dün yükseldi, S&P şu anda tüm zamanların en yüksek kapanışından sadece %0.6 değerinde uzakta görünüyor. Ancak teknoloji hisseleri için durum bu kadar pozitif değildi. Nasdaq, teknoloji hisse senetleri düzenleyicilerin baskısı altına girdikçe güç kaybetti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Bitcoin'in Yükselişinin 16.000 Dolarda Durmayabileceğini Gösteren 4 Zincir İçi Ölçüm

Bir Cevap Yazın