1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Piyasalar Dalgalanırken Bitcoin Balinaları Kâr Elde Etmeye Devam Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para fiyatları dalgalanırken Bitcoin balinaları varlıklarını artırıyor gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Piyasalar bu hafta agresif bir şekilde dalgalanıyor.
  • Tüm büyük kripto paralar bu dalgalanma nedeniyle zarar gördü; ancak Bitcoin balinaları varlıklarını artırmaya devam ediyor.
  • Bitcoin balinaları aceleci kararlar almaktan kaçınıyor.

Bu hafta kripto para piyasaları için çok dalgalı bir yolculuk oldu. Pazartesi günü, Bitcoin tarihindeki en büyük günlük düşüş yaşandı.

Binance indirim kodu

Dün ise kripto pazarı genel anlamda pozitif yönde hareket etti. Küresel piyasa değerinde 60 milyar Dolarlık artış yaşandı ve 1 trilyon Dolarlık dönüm noktası tekrar geçildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatında %5 Düşüş Yaşandı

Bugün ise Pazartesi günü haftaya başladığımız yere geri döndük. Nomics tarafından sağlanan verilere göre küresel piyasa değeri 930 Milyar Dolar seviyelerine düştü; ayrıca Bitcoin fiyatı %5 geriledi.

Bugün ayrıca Ethereum %8, Cardano %6, Litecoin ve Bitcoin Cash sırasıyla %8 ve %7 düştü.

Ancak dünyanın en büyük cüzdan adreslerini takip eden bir site olan BitInfoCharts’a göre Bitcoin balinaları bu dalgalanmadan pek etkilenmedi.

Bitcoin Balinaları Uzun Vadeli Düşünüyor

İlk 10’daki bilinen en büyük cüzdan olan Bitfinex’in soğuk cüzdan deposu geçen hafta varlıklarına 3.000 BTC ekledi. Bir diğer büyük cüzdan, bu hafta 4.602 yeni BTC satın aldı. Bunları başka isimsiz cüzdanlar takip etti.

Büyük cüzdan listelerine baktığımızda, ilk 50’de yer alanlar arasından sadece yedisi geçtiğimiz hafta Bitcoin satışı gerçekleştirdi. Peki, bu ne anlama geliyor?

Bu, mega HODLers’ın Bitcoin’deki fiyat dalgalanmalarına rağmen daha uzun vadeli bir bakış açısına sahip olduğu ve aceleci bir tutum izlemedikleri anlamına geliyor.

Wall Street’teki üç büyük endeksten S&P 500 ve Dow dün yükseldi, S&P şu anda tüm zamanların en yüksek kapanışından sadece %0.6 değerinde uzakta görünüyor. Ancak teknoloji hisseleri için durum bu kadar pozitif değildi. Nasdaq, teknoloji hisse senetleri düzenleyicilerin baskısı altına girdikçe güç kaybetti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar