2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Piyasalar Toparlanırken, Bitcoin %6, Ethereum %7 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin geçen hafta %15 ve Ethereum %22 arttı. Piyasadaki düşüş sona mı eriyor?

Binance indirim kodu

Haftalarca kırmızıda kaldıktan sonra, Bitcoin ve Ethereum toparlanma emareleri gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre geçen hafta yaklaşık %10 artışla 22.314 dolara kadar çıktı. Bitcoin Perşembe günü gün içerisinde %6 artış kaydetti. Bu haberin girildiği esnada Bitcoin fiyatı 21.323 dolar civarındaydı.

Benzer şekilde, Ethereum da son yedi günlük dönemde %19’a varan kayda değer bir artışla 1262 dolara kadar çıktı. Bu haberin girildiği sırada Ethereum fiyatı 1208 dolardı.

Kripto para piyasasının geri kalanına baktığımızda ise, son 24 saat içinde Solana %4, Polkadot %5, Cardano yaklaşık %3 ve Dogecoin %3 artışla ufak çaplı ralliyi takip ediyor gibi görünüyor.

Analistler Bitcoin’in son beş günde %5 artan NASDAQ ile birlikte hareket ettiğini düşünüyor. Ayrıca Three Arrows Capital gibi iflas etmiş firmaların “yerel bir dip” yarattığı son satışların da yaşanan bu ufak çaplı ralli de payı olabilir.

Analistler 3AC’nin iflasıyla gelen bu zorunlu satışların, fiyatın yükselmesine neden olan bir dip yaratmaya kesinlikle katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Bununla birlikte, Bitcoin madencilik endüstrisinde yaşanan zorunlu satışlar da kripto para piyasasını etkilemeye devam ediyor.

Analistlere göre madencilerin yaşadıkları zorluklar ve zorunlu satışlar sona ermiş olabilir. Eğer öyleyse fiyatın bir müddet 20.000 dolar seviyelerinde sabitlenmesi söz konusu olabilir.

Büyük bir kripto madencilik firması olan Core Scientific’in, kripto piyasasında yaşanan dik düşüş nedeniyle Bitcoin varlıklarının çoğunu Haziran ayında sattığı ortaya çıkmıştı.

Kripto kışı şiddetli bir şekilde devam ediyor. Terra gibi bazı kripto paralar sıfırlandı, bazı firmalar iflas etti ya da iflasın eşiğine geldi, büyük borsalarda likidite darlığı yaşanmaya başladı, kripto firmalar işten çıkarmalara başladı. Bütün bu olumsuzlukların yanı sıra makro ölçekte de ekonomik belirsizlikler devam ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in 20.000 Dolarda Büyük Bir Engelle Karşılaşmasının 3 Nedeni

Bu ani artış, piyasa korkularının azaldığı anlamına mı geliyor?

Bir kripto şirketinin başarısızlığı bir diğerini etkiliyor ve domino etkisi yaratıyor. En büyük kripto borsalarından biri olan FTX bu şekilde zor durumda kalan firmaların yardımına yetişiyor gibi gözüküyor, ama nereye kadar?

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar