28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Piyasalarda Düşüş Görülmesine Rağmen Yatırımcılar Kripto Paraya Güvenmeye Devam Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasalarında büyük düşüşler görülse de yatırımcıların güven endeksi hala daha güçlü durmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto piyasalarında gece boyunca keskin düşüşler görüldü.
  • Bitcoin, Ethereum ve neredeyse tüm büyük kripto paralar zarar gördü, ancak yatırımcı duyarlılığı güvenin hala yüksek olduğunu gösteriyor.
  • Apple, Facebook ve Tesla hisselerinde artış yaşandı.

Neredeyse tüm kripto paralar kayıp bildirdiği için küresel kripto pazarı bugün kırmızı renge büründü. Kripto paranın küresel piyasa değeri, %6 değer kaybederek 950 milyar Doların altına düştü.

Binance indirim kodu

Ethereum’da %8 Düşüş Kaydedildi

En büyük kaybedenler %8 düşüşle Ethereum, %8.2 düşüşle Chainlink ve %12.2 düşüşle DeFi projesi Synthetix oldu. Aslında, her proje %1.3’lük bir kazançla etkileyici büyümesini sürdüren Uniswap’in altında yer aldı. İlk 20’deki stablecoinler diğer tüm projelerin değer kaybettiği düşünüldüğünde fena bir performans sergilemedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ancak bir kişinin kaybı, diğerinin değeri daha düşük Bitcoin alma fırsatını ortaya çıkarır. Bu nedenle düşüş devam ettikçe teknik göstergeler, bunun bir satın alma fırsatı olduğunu gözler önüne seriyor.

Yine de Kripto Paraya Güven Devam Ediyor

Glassnode’un Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin kendi versiyonu olan Net Gerçekleşmemiş Kar / Zarar çizelgesine göre, Bitcoin hala değerli bir yatırım varlığı olarak sağlıklı durumdadır. 40.000 Dolardan düşüşe geçmesi, teslim olmaktan ziyade bir konsolidasyon olarak görülüyor.

Bu nedenle, bugün günlük tüccarlar için kötü bir haber olsa da, genel görünüm kripto paraya güvenin devam ettiği anlamını taşıyor.

Apple, Facebook ve Tesla Hisselerinde Artış Yaşandı

Teknoloji devleri Apple ve Facebook’tan olumlu kazanç raporlarının gelmesi beklenen ralliyi teknoloji hisse senetleri yönlendirdi. Tim Cook’un Apple’ı dün %2.7, Facebook %1.28 değer kazandı. Dünün en iyi performansı, günlük işlemlerde %4.12 değer kazanan Tesla oldu.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), NANO ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi - 14 Mayıs

Ayrıca Biden tarafından Beyaz Saray’dan geçirilmesi beklenen 1.9 trilyon Dolarlık mali teşvik ile ilgili piyasalarda daha geniş bir olumlu hava var. Biden, kurtarma paketinin boyutu ve kapsamı hakkında daha fazla tartışmaya izin vererek Senato’yu toplamayı planladığından, tasarının muhtemelen Mart ortasına erteleneceğine dair haberler ortaya çıksa da; görünüm ABD ekonomisi için biraz umutlu biraz da çalkantılı bir yıla işaret ediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar