Piyasalarda “Yeşil” Gün: BTC ve Altcoinler Yükselişte – En İyi Performans Gösteren Kripto Paralar

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Geçtğimiz haftalardaki piyasaların durumuyla karşılaştırıldığında, genel kripto para piyasaları bu hafta stabil hale gelmeye başladı gibi görünüyor. Özellikle birçok altcoin fiyatlarında gözlenen fiyat artışları, çok sayıda yatırımcı için yeni cazip yatırım alanları oluşturdu.

blank

“Yatırımcılar Polygon (MATIC) ve Enjin Coin (ENJ) Gibi Altcoinlere Yönelmeye Başladı”

Genel kripto para piyasaları, görece olarak sakin bir haftayı geride bıraktı. Kripto para piyasaları lideri Bitcoin (BTC), büyük oranda belirli bir doğrultusu olmadan hareket etti ve güncel olarak da 34.000 dolar ile 40.000 dolar arasındaki %20’lik fiyat aralığında sıkıştı. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen büyük satış dalgasının ardından gelen yatay hareket aşaması aslında şu sıralar sıkça rastlanan bir durum. Bitcoin fiyatları kendisini toparlayıp daha mantıklı bir değer aralığı için nabız yoklamalı. Bu yüzden yatırımcılar genel olarak Polygon (MATIC) ve Enjin Coin (ENJ) gibi kripto paralara yönelerek %50’den fazla kazançlar elde etmeyi amaçlıyor.

blank

En büyük 100 altcoin listesindeki coinlerin %40’ından fazlası fiyatların %20’den büyük artışlar yaşadı. Bu da yatırımcıların daha iyi risk/kazanç oranlarına sahip coinlere yöneldiğini gösteriyor. Bitcoin 40.000 dolar barajının üstünde iyiden iyiye yerleşmeye başlamadıkça, genel kripto para piyasalarında hamle yaparken ekstra dikkatli olmak gerekiyor. Bitcoin’in 30.000 doğrultusunda bir gerilemesi durumunda altcoinlerin de bundan etkilenmemesi pek mümkün değil.

En Büyük 10 Altcoin İçinde En İyi Performans Gösteren: Uniswap (UNI)

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bir DeFi projesi olan UniSwap, genel kripto para piyasalarında son iki haftadır yaşanan satış dalgasından sonra görece olarak iyi toparlandı ve 13.07 dolara kadar olan gerilemesinin ardından neredeyse fiyatını iki katına çıkarttı. EMA20 (kırmızı) değerine kadar yükselen UNI fiyatları buradan tekrardan inişe geçti. Bu yazının yazıldığı anlarda 26.06 dolar seviyesinden işlem gören UniSwap, %38’lik Fibonacci düzeyindeki direnç noktası üzerinde bulunuyor.

RSI değeri şu ana kadar, 45 ve 55 arasındaki nötr bölgede sürekli olarak bir yerleşim yapamadı. Ancak MACD göstergesinin günlük bazda yakında alış sinyaline dönüşebileceği göz önüne alındığında boğa yatırımcıları için bir umut ışığı yanabilir.

En büyük 10 altcoin içerisinde fiyat bazında en kötü performanslardan birini sergileyen kripto para ise Dogecoin oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend