28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Piyasanın Büyük Bölümü Çöküş Yaşarken Bu Kripto Para %25 Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası, tekrardan bir çöküş havasına girdi. Ancak merkezi olmayan depolama projesi Filecoin, %25’lik bir fiyat artışı yaşayarak çöküşe karşı tek başına direniyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasında ciddi bir düşüş yaşanıyor.
  • Son 24 saatte Bitcoin %6, Ethereum %8 değer kaybetti.
  • Filecoin ise %25 artış yaşayarak kullanıcılarını memnun etti.

Filecoin şu anda yaklaşık 90 Dolarlık bir fiyat seviyesinde hareket ediyor; bu, 18 Mayıs’tan bu yana token için kaydedilen en yüksek fiyat. Veri sitesi Nomics’e göre, kripto para geçtiğimiz saatlerde 75 Dolardan 96 Dolara kadar yükseldi.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’de Büyük Kayıplar

6.9 milyar Dolarlık şaşırtıcı piyasa değerine rağmen Filecoin, hâlâ daha 1 Nisan’da kaydettiği 237 Dolarlık rekor seviyesinin bir hayli gerisinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan Filecoin %25 oranında artış yaşarken kripto para piyasasının geri kalanına düşüş eğilimi hakim: Son 24 saatte lider kripto para Bitcoin %6, en büyük altcoin olarak nitelendirilen Ethereum %8 ve son ayların gözde tokeni Dogecoin %15’lik düşüş yaşadı.

Kripto para piyasasındaki son düşüşü başlatan temel etkenin, Elon Musk’ın attığı bir tweet olduğu düşünülüyor. Musk, gece saatlerinde, kırık kalp emojisini kullanarak Bitcoin hashtag’i paylaştı ve piyasadaki düşüş de böyle başladı.

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde de Bitcoin’in çevresel etkisini gerekçe göstererek şirketi Tesla’da bundan böyle ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini duyurmuştu. Musk’ın bu duyurusunun ardından da ciddi bir kripto çöküşü yaşanmıştı.

Filecoin Fiyatı Neden Artıyor?

Öte yandan Musk’ın açıklamaları Bitcoin madenciliği ile ilgili tartışmaları da alevlendirdi. Bu noktada, önce Cardano gibi hisse ispatı fikir birliği mekanizmasını kullanan kripto paralar fiyat artışı yaşadı. Son olarak, merkezi olmayan bir depolama projesi şeklinde çalışan ve Bitcoin’e göre çok daha az enerji tüketen Filecoin’deki artışın da bu tartışmalar ışığında gerçekleştiği belirtildi.

İlgili Haber:  Cardano'nun Piyasa Değeri 28 Milyar Dolara Yükseldi

Filecoin, Bitcoin’den daha az enerji yoğun olabilir; ancak yüksek sayıda sabit diske ihtiyaç duyması benzer projeler için bazı sorunlar yarattı. Filecoin’e benzer bir ağ olarak tasarlanan Chia, Asya’da büyük bir SSD kıtlığına neden oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar