15 Ağustos 2022, Pazartesi
23.6 C
İstanbul

Pizza Hut Venezuela, Bitcoin’le Yapılan Ödemeleri Kabul Etme Kararı Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD merkezli ünlü bir pizza zinciri olan Pizza Hut, Venezuela’daki tüm mağazalarında kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başladı. 

Binance indirim kodu

Kripto hizmetleri firması CryptoBuyer tarafından 27 Kasım’da paylaşılan bir tweet’e göre, Güney Amerika ülkesindeki Pizza Hut mağazalarının bundan böyle yiyecek ve içecekler için kriptoyu bir ödeme şekli olarak kabul edeceği açıklandı. Yeni başlayan bu hareket kapsamında 20.000’den fazla mağaza ve işletmenin, kripto ödemelerini kolaylaştıracağı ve kriptonun Venezuela’da benimsenmesini sağlamak için Mega Soft ile ortaklık kuran kripto firmasını takip edecekleri belirtildi. 

Binance indirim kodu

Pizza zincirinin Venezuela operasyonları Genel Müdürü Richard ElKhouri, yerel haber kuruluşu ElAxioma ile yaptığı röportajda, Pizza’ın Hut günümüzde yaşanan teknolojik gelişmelerden ve günlük ihtiyaçlar için yeni yaklaşımlar içeren tüm ilerlemeden ayrı düşünülemeyeceğini belirterek markanın, bünyesinde gençleri, modern yetişkinleri ve teknolojik açıdan bilgili insanları barındırdığını ifade etti. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Müşterilerin, kripto hizmet firması CryptoBuyer’ı kullanarak restoran zincirinde Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Dash data-contrast=”none”> (DASH), Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD), Ether (ETH), Tether (USDT), Dai (DAI) ve yerel token XPT ile pizza satın alabilecekleri açıklandı. Pizza Hut’ın ülkede başkent Caracas’ın yanı sıra MaracayMaracaibo ve Barquisimeto şehirlerinde de şubelerinin bulunduğu kaydedildi. 

Panama merkezli bir hizmet firması olan Cryptobuyer, Orta ve Güney Amerika’da Bitcoin ATM’lerini de çalıştıran “bir kripto para tüccar ağı geçidinin başlangıcı” olarak nitelendirildi. Firma hali hazırda Burger King gibi ABD merkezli fast food zincirleri, Caracas’taki Tamanaco Intercontinental Hotel ve ülkedeki en büyük perakende mağaza zinciri Traki gibi popüler şirketlerine kripto ödemelerini açmıştı. 

İlgili Haber:  SIX ve SBI Singapur Merkezli Dijital Varlık Borsası Planlıyor

Bitcoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılışında ABD fast food zincirleri başı çekiyor

Kripto para birimini kullanan ilk belgelenmiş ticari satın alma, iki pizza siparişi olduğu için Bitcoin’in başlangıcının Amerikan temel gıdaları ile el ele gitmesi dikkat çekti.

22 Mayıs 2010’da bir Bitcoin Talk forumu kullanıcısı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir Papa Johns mağazasından kendisine iki turta gönderilmesi için şu anda yaklaşık 181 milyon dolar değerinde olan 10.000 BTC ödemiş ve bu ilk belgelenmiş ticari Bitcoin satın alımı, programcı Laszlo Hanyecz tarafından tamamlamıştı. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar