5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

PlanB, Aralık Ayı İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı: En Kötü Senaryoda Bile…

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Çin’in Bitcoin madenciliği ile daha sıkı tedbirler almasının ardından BTC fiyatı tekrardan düşüşe geçti. Ancak PlanB’ye göre bu durum Bitcoin için negatif olmayı gerektirmiyor. PlanB, Bitcoin fiyatlarının bu yıl en az 135.000 doları göreceğini iddia etti.

Binance indirim kodu

Bitcoin madenciliği hashrate’i büyük düşüş gösteriyor. Çin yönetimi daha önce yapacağını bahsettiği eylemleri hayata geçirmeye başladı ve durumdan giderek daha fazla BTC madencisi etkileniyor. Çin artık yalnızca fosil enerji kaynaklarıyla madencilik yapanları değil, yenilenebilir enerji ile BTC madenciliği yapanları da hedef almaya başladı. Xinjiang, Qinghai ve Yunnan eyaletlerindeki Bitcoin tesisleri etkilenmiş durumdalar. Madenciler Twitter üzerinden cihazlarının fişlerini çektikleri videoları yayınlamaya başladılar. Bununla birlikte hashrate’in de darbe alması sürpriz olmadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Saniyede 100 Exahash’in (EH/S) altına inen işlem gücü, en son 2020 yılının Ekim ayında bu denli düşük seviyelere inmek zorunda kalmıştı.

Etkilenen BTC madencilerinin şanslarını başka bir ülke de arayıp aramayacağı ise henüz bilinmiyor. Miami bu yönde bazı teklifler sunmuştu. Miami belediye başkanı Suarez Bitcoin madencilerini şehre çağırmış ve ucuz nükleer enerjiyle BTC madenciliği yapmalarını teklif etmişti.

Hashrate Düşüşü Yatırımcıları Endişelendirdi

Madencilik hashrate’indeki düşüş kripto para yatırımcıları arasında da hoşnutsuzluklara neden oldu. BTC madenciliği tesislerine getirilen yeni kısıtlamalar ile birlikte Bitcoin fiyatı da belirgin şekilde düzeltme yaşadı. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı günlük bazda %3.6, haftalık bazda ise %11 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 33.000 dolar seviyelerinde bulunuyor. Genel kripto para piyasaları da önemli bir düzeltme yaşadı. Toplam kripto para piyasasının değeri 1.47 trilyon dolara gerileyerek bir önceki güne göre %4.6 daha düşük bir seviyeye konumlandı. BTC fiyatı 8 Haziran’da 31.600 doları görmüştü.

İlgili Haber:  Ünlü Analizci Ekim Ayında Bitcoin Fiyatının Ralli Yaşayacağını Düşünüyor - İşte Nedeni!

PlanB’ye Göre Bitcoin Fiyatı En Kötü Senaryoda 135.000 Doların Üstünde Olacak

Tanınmış Bitcoin boğaları mevcut piyasa düzeltmelerine rağmen iyimser olmaya devam ediyor. Bu tür boğa yatırımcılarından olan PlanB, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarında Stock-to-Flow modeline bir güncelleme yaptı ve ayı piyasası ile ilgili herhangi bir kaygı taşımadığını dile getirdi.

PlanB’ye göre oluşturduğu model halen geçerli durumda ve en kötü senaryoda bile Bitcoin Aralık ayında 135.000 doların üstünde bulunacak. PlanB’nin görüşlerine göre en iyi senaryoda ise dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin bu yılı 450.000 doların üstünde kapatacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar