18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

PleasrDAO’nun “Parçalara Ayrılmış” DOGE NFT’si 336 Milyon Dolar Değere Ulaştı

Önemli Gelişmeler

PleasrDAO için bütün, parçaların toplamından daha küçüktür…

blank

Haberin Özeti

  • Bir yatırım kolektifi olan PleasrDAO, orijinal Doge NFT’sini parçalara ayırdı ve fractional.art’ta sattı.
  • NFT’nin tamamı şu anda 336 milyon Dolar değerinde ve bireysel tokenler de 0.019 Dolardan satılıyor.

Bu hafta başlarında “internetin Mona Lisa’sı” insanlara dağıtıldı. Bir yatırım kolektifi olan PleasrDAO, orijinal Doge NFT’sini parçalara ayırdı ve fractional.art’ta sattı.

blank

DOGE NFT Nedir?

Bir NFT’yi parçalara ayırmak, tek bir takas edilemeyen tokeni, çok sayıda değiştirilebilir kripto para tokenine dönüştürür. Bu, birçok kişinin tek bir NFT’de hisse sahibi olmasını sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

PleasrDAO, orijinal Doge NFT’sini Haziran ayında 4 milyon Dolara satın aldı. 2 Eylül’de ise NFT, 16.969.696.969 değiştirilebilir DOG tokenine bölündü. NFT’nin tamamı şu anda 336 milyon Dolar değerinde ve bireysel tokenler de 0.019 Dolardan satılıyor.

Parçalanmış NFT’nin dolaşımdaki arzı 82 milyon Dolar. Tokenlerin %55’i orijinal alıcı PleasrDAO tarafından tutuluyor.

NFT ile İlgili Üç Yan Ürün Geliştirildi

Piyasaya sürülmesinden bu yana, DOGE yatırımcıları ve PleasrDAO üyeleri, projenin ateşini artırmak için üç yan ürün yarattı.

İlki, PleasrDAO üyeleri tarafından düzenlenen ve yalnızca DOGE sahiplerinin girebileceği bir Discord sunucusu olan Dog Park’tı.

3 Eylül’de yayınlanan ikinci yan ürün ise, DOGE sahipleri için bir NFT projesi olan Doggos’du. PleasrDAO üyesi Matt Condon tarafından geliştirilen Doggos, bir RPG oyunu için rastgele oluşturulmuş 8.000 hazine ürününden oluşan Dom Hofmann’ın Loot projesinin bir yan ürünü olarak nitelendirildi.

Son olarak da PleasrDAO’nun kendi NFT’si geliştirildi: DOG OG üyesi poap NFT, yalnızca SushiSwap’ın NFT borsası Miso’da DOGE satın alanlar için ticarete açıldı. Poap’lar, düşük maliyetli ve enerji açısından verimli xDai yan zincirinde basılmış NFT’ler olarak nitelendirildi.

İlgili Haber:  Fox, Yeni NFT Stüdyosu İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

Dogecoin, internet kültürünün bu kadar önemli bir gücü olduğu için; DOGE NFT değerinin geleceği de hem NFT kullanıcıları hem de Dogecoin yatırımcıları tarafından oldukça merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend