6 Ağustos 2022, Cumartesi
24.7 C
İstanbul

PleasrDAO’nun “Parçalara Ayrılmış” DOGE NFT’si 336 Milyon Dolar Değere Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

PleasrDAO için bütün, parçaların toplamından daha küçüktür…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir yatırım kolektifi olan PleasrDAO, orijinal Doge NFT’sini parçalara ayırdı ve fractional.art’ta sattı.
  • NFT’nin tamamı şu anda 336 milyon Dolar değerinde ve bireysel tokenler de 0.019 Dolardan satılıyor.

Bu hafta başlarında “internetin Mona Lisa’sı” insanlara dağıtıldı. Bir yatırım kolektifi olan PleasrDAO, orijinal Doge NFT’sini parçalara ayırdı ve fractional.art’ta sattı.

Binance indirim kodu

DOGE NFT Nedir?

Bir NFT’yi parçalara ayırmak, tek bir takas edilemeyen tokeni, çok sayıda değiştirilebilir kripto para tokenine dönüştürür. Bu, birçok kişinin tek bir NFT’de hisse sahibi olmasını sağlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

PleasrDAO, orijinal Doge NFT’sini Haziran ayında 4 milyon Dolara satın aldı. 2 Eylül’de ise NFT, 16.969.696.969 değiştirilebilir DOG tokenine bölündü. NFT’nin tamamı şu anda 336 milyon Dolar değerinde ve bireysel tokenler de 0.019 Dolardan satılıyor.

Parçalanmış NFT’nin dolaşımdaki arzı 82 milyon Dolar. Tokenlerin %55’i orijinal alıcı PleasrDAO tarafından tutuluyor.

NFT ile İlgili Üç Yan Ürün Geliştirildi

Piyasaya sürülmesinden bu yana, DOGE yatırımcıları ve PleasrDAO üyeleri, projenin ateşini artırmak için üç yan ürün yarattı.

İlki, PleasrDAO üyeleri tarafından düzenlenen ve yalnızca DOGE sahiplerinin girebileceği bir Discord sunucusu olan Dog Park’tı.

3 Eylül’de yayınlanan ikinci yan ürün ise, DOGE sahipleri için bir NFT projesi olan Doggos’du. PleasrDAO üyesi Matt Condon tarafından geliştirilen Doggos, bir RPG oyunu için rastgele oluşturulmuş 8.000 hazine ürününden oluşan Dom Hofmann’ın Loot projesinin bir yan ürünü olarak nitelendirildi.

Son olarak da PleasrDAO’nun kendi NFT’si geliştirildi: DOG OG üyesi poap NFT, yalnızca SushiSwap’ın NFT borsası Miso’da DOGE satın alanlar için ticarete açıldı. Poap’lar, düşük maliyetli ve enerji açısından verimli xDai yan zincirinde basılmış NFT’ler olarak nitelendirildi.

İlgili Haber:  Electronic Arts CEO'su: “NFT'ler Oyun Endüstrisinin Önemli Bir Parçası Haline Gelecek”

Dogecoin, internet kültürünün bu kadar önemli bir gücü olduğu için; DOGE NFT değerinin geleceği de hem NFT kullanıcıları hem de Dogecoin yatırımcıları tarafından oldukça merak ediliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar