2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Polkadot %34 Artarken Bitcoin’in Yükselişi Duruyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC), Ripple’ın ABD Güvenlik ve Borsa Komisyonu ile tehdit altındaki davasının kripto piyasalarında hissedilmesiyle bugün itibariyle 26.000 doların altına düştü.

Binance indirim kodu

Coinbase XRP ticaretini durdururken BTC fiyatı düşüş yaşadı

Cointelegraph Markets, Coin360 ve TradingView’den gelen veriler, bugün yaşanan işlemlerde BTC/USD’nin 25.830 dolarlık en düşük seviyelere ulaştığını gösterdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

27.000 dolarlık destek bir gecede tutulamadı ve şu anda 26.000 dolara odaklanan daha düşük seviyelerin yeniden test edilmesine yol açtı. Bitcoin hafta sonu hızlı bir şekilde tersine dönmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.400 dolara ulaştı.

En son kayıplar neticesinde piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, önümüzdeki aydan itibaren ticareti askıya almayı seçen büyük ABD borsası Coinbase nedeniyle 0.23 dolara ulaştı. SEC’in token aleyhindeki davası, XRP’yi lisanssız bir menkul kıymet olarak sınıflandırmakla ve ticaretini yasal olarak imkansız hale getirmekle tehdit etti.

Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe, pazartesi günkü bir video güncellemesinde Bitcoin’in kısa vadeli perspektiflerini özetleyerek çalkantılı bir sürecin yaşanacağını ve sonrasında 2021’de büyük olasılıkla tekrar patlayacağını söyledi.

Analistler altcoin sezonu için hazırlanıyor

Van de Poppe, büyük kazançlar görmek için altcoinleri izlemeye başladığını ve XRP’ye rağmen piyasanın halihazırda yaşam belirtileri gösterdiğini söyledi. Ether (ETH) bu hafta Mayıs 2018’den bu yana ilk kez 700 doların üzerine çıkmayı başardı.

Bugünün bir diğer kazanan altcoini ise günlük %22.5’lik bir artışla yaklaşık %34’lük haftalık performansı sınırlayan piyasa değerine göre yedinci en büyük token olarak görülen Polkadot (DOT) oldu.

Bitcoin 2021 yılında 40 bin veya 50 bin dolara kadar yükselebilir

Analist Van de Poppe ayrıca 2021’de yaşanması muhtemel bir sonraki “dürtü dalgası”nın Bitcoin için piyasayı 40.000 dolara veya 50.000 dolara çıkaracağını ancak o zamana kadar altcoinlerin büyük olasılıkla iyi işleyeceğine inandığını ifade etti.

İlgili Haber:  Grayscale Bitcoin Trust, Son 1 Aydır İndirimle İşlem Görüyor

Ayrıca, Bitcoin piyasası hakimiyetinde olası bir zirveye işaret eden analist, bunun yakın bir tarihte neredeyse %70’lik oranda bir altcoin varlığına yol açabileceğini söyledi. Aralık ayında, Bitcoin’in ilk kez 20.000 doları aşma girişimi olan 2017 senesindeki performansı ile birlikte BTC hakimiyetinin zirveye çıktığını görme eğilimi fark edildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar