8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Bitcoin Cash (BCH) – Altcoin Fiyat Analizi – 18 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ayıların boğaların toparlanma hamlelerini boşa çıkarmasıyla birlikte Polkadot fiyatı kritik bir destek noktasının altına indi ve 15 Aralık tarihinde son beş ayın en düşük seviyesini gördü. Dahası analiste göre Bitcoin Cash, düşüşüne devam ederken bir trend dönüşümü modeli oluşturdu.

Binance indirim kodu

Analiste göre Avalanche de son birkaç gündür toparlanma göstermesine rağmen 4 saatlik grafiğinde bir trend dönüşümü modeli sergiledi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot (DOT)

blank

11 Aralık tarihinde ayı bayrağı formasyonundan bir çıkış yapan DOT, aşağı yönlü paralel çizgileri (yeşil) arasında düşüş yaşadı. Bu düşüş ile birlikte altcoinin fiyatı analiste göre 15 haftalık bir direnç noktası olan 26.12 doların altına indi. Altcoinin fiyatı 15 Aralık tarihinde son beş ayın en düşük seviyesine gerilemişti.

Bu yazının yazılığı anlarda DOT, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %54.5 daha düşük bir seviyeden, 25.05 dolardan işlem görüyor. Analiste göre DMI göstergesi de satıcılar lehine gözükerek ayı lehine olan tabloyu onayladı. Ancak analist, ADX göstergesinin token için zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Avalanche (AVAX)

blank

87.2 doların altına inen AVAX fiyatı, 13 Aralık tarihinde son beş ayın en düşük seviyesini görmüştü. Altcoinin fiyatı, 14 Aralık tarihinde alçalan kanalından (beyaz) bir çıkış yaparak bulunduğu 78 dolar seviyesinden %37.5’lik bir ralli yaşayarak 16 Aralık tarihinde 110 dolara kadar tırmanmıştı. Blockchain üzerindeki yeni gelişmelere tepki olarak gerçekleşen bu yükseliş ile birlikte altcoin fiyatı analiste göre 4 saatlik grafiğinde yükselen bir takoz formasyonu oluşturdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda 105.55 dolardan işlem gören altcoin, 20-50-200 SMA değerlerinin üstünde seyrediyor. RSI göstergesi aşırı alış bölgesini iki kez test etmesinin ardından 62 civarına geri döndü. Analiste göre MACD değeri ise boğa lehine olsa da güç kaybediyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Basic Attention Token (BAT) - Altcoin Fiyat Analizi - 27 Kasım

Bitcoin Cash (BCH)

blank

Ekim ayında oldukça etkileyici bir performans sergileyen Bitcoin Cash, alçalan kanalında alçak dipler sergiledi. Bunun ardından %13.7’lik bir gerileme yaşayan altcoin, analiste göre 4 saatlik grafiğinde bir tür ayı bayrağı oluşturdu. Analiste göre ayıların güçlerini arttırması ile birlikte boğalar 21 haftalık bir destek noktası olan 470.2 noktasını savunamadı. Altcoinin fiyatı son 24 saatte %4.17 düştü.

Bu yazının yazıldığı anlarda BCH fiyatı tarihi rekorundan %88.6 daha düşük bir seviye olan 432.8 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi zayıf sinyaller verdi ve orta hattı geçmekte zorlandı. Analiste göre DMI göstergesi de hafifçe ayı lehine gözüktü. Ancak analiste göre ADX göstergesi altcoin için zayıf bir yönelimsel trende işaret ediyor olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar