5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Polkadot (DOT), Bitcoin Cash (BCH), Avalanche (AVAX) – Altcoin Fiyat Analizi – 28 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 58.000 dolara dokunmasıyla beraber çok sayıda altcoinde de düzeltmeler yaşandı. Bitcoin Cash ve Avalanche gibi kripto paralar ayı lehine sinyaller verip günlük grafiklerinde çift haneli kayıplar kaydederken Polkadot ise son 24 saatte %4.3 gerileme yaşadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Polkadot (DOT)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Altcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 42.09 dolardan işlem görürken aylık bazda ise yaklaşık olarak %50.53 yükseliş yaşadı. Ayın başlangıcından bu yana boğa lehine gözüken DOT fiyatı, analiste göre yükselen bir kama formasyonu içerisinde hareket etti. Kasım ayında ağ için bir Parachain’in de hayata geçeceği beklentisi ile birlikte bu ralli DOT ayıları için hayal kırıklığı oldu. Buna rağmen analiste göre DOT’un kritik teknik göstergeleri kısa vadeli olarak satıcılar lehine gözüktü.

Analist, boğa yatırımcılarının kontrolü tekrar eline alması durumunda DOT fiyatının alt trend çizgisinden bir geri sıçrama yapabileceğini ve genel yükseliş trendine devam edebileceğini düşünüyor. Ancak analiste göre altcoin fiyatı alt trend çizgisinin altına inerse, 34 dolar seviyesi DOT için yeni bir destek noktası olabilir.

Bitcoin Cash (BCH)

blank

Ekim ayının başlangıcından bu yana BCH boğaları piyasaya ağırlığını koymaya çalışıyor. Bunun sonucunda altcoinin fiyatı 21 Ekim’de son altı haftanın zirvesine kadar tırmandı. Bu tarihten itibaren ise ayılar baskısını arttırdı ve analiste göre 653 dolarda bir direnç noktası oluşmasını sağladı. BCH fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %10.44’lük düşüş ile beraber 557.6 dolardan işlem görüyor.

Analist RSI değerinin de aşırı satış bölgesinin derinliklerine indiğini düşünüyor. Buna ek olarak işlem hacmi de son 24 saatte %45 yükseliş yaşayan altcoin, satıcılar lehine bir tablo izliyor. Ayrıca MACD göstergesi histogramı ve Awesome Oscillator göstergesi de kırmızı sinyaller verdi ve analiste göre diğer göstergeler ile uyum gösterdi.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı Eylül’de Ne Olacak? Ünlü Analist: "Eylül Ayında Bu Altcoinlere Dikkat!"

Avalanche (AVAX)

blank

AVAX fiyatı, analiste göre en yakın direnç noktası olan 73 doları aşamaması ile birlikte 15 Ekim’den bu yana yükseliş modeline ayak uyduramıyor. 26 Ekim tarihinde son 25 günün zirvesine çıkan AVAX, ayıların yüksek işlem hacmi ile birlikte saldırıya geçmesi sonucunda bir gerileme yaşadı. Altcoin fiyatı son 24 saatte %11.49 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 62.74 dolardan işlem gördü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar