28 Mayıs 2022, Cumartesi
27 C
İstanbul

Polkadot (DOT), AAVE, NANO Fiyat Analizi – Analistin Gözünden Destek ve Direnç Noktaları

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Polkadot, Aave ve Nano kripto paraları saran düşüş trendine ayak uydurdu. Toplam kripto para piyasa değerleri dün %5.57 düşmüştü. 7 Haziran’daki düşüşten sonra konsolidasyon hareketi yapan bu altcoin 10 Haziran’da tekrardan ayı bölgeseine adım attı ve haftalardır korudukları destek noktalarından feragat ettiler. Analizci Anjali Jain bu altcoinlerin fiyatlarını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Polkadot [DOT]

Binance indirim kodu

DOT son 24 saat içerisinde değerinin %11.2’sini kaybetti ancak en büyük kripto paralar sıralamasında bulunduğu yer olan dokuzunculuğu korumayı başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda 20.12 dolar seviyesinde olan DOT, Mayıs ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %59 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. 21 Mayıs’tan bu yana 26.5 dolar ile 19.5 dolar arasında gidip gelen DOT, şu sıralar bu destek noktasını test ediyor. Analiste göre buradan bir düşüş durumunda sonraki destek seviyesi 17 dolar olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

RSI değeri önceki gün ayı bölgesine indi ve tutarlı bir şekilde aşırı satış bölgesine doğru ilerliyor. Satış baskısı artmaya devam ederse analizciye göre gelecekte bir fiyat düzeltmesi yaşanabilir. Göstergenin ufak bir yukarı yönlü hamle yaptığını da söylemek gerekiyor.

Aave [AAVE]

blank

7 Haziran’daki piyasa konsolidasyonu sırasında değerinin %16’sını kaybeden AAVE, analizciye göre bir fiyat düzelmesine doğru gidiyor. AAVE 10 Haziran’dan bu yana aşağı yönlü bir trend izliyor ve son 24 saatte değerinin %11’ini kaybetti. 280 dolardaki destek bölgesini kıran AAVE fiyatları Jain’e göre bir sonraki destek noktası olan 247 dolara doğru yol alıyor.

AAVE’nin Parabolic SAR değeri 7 Haziran’dan bu yana fiyat mumlarının üzerinde seyrediyor ve analiste göre bunun anlamı fiyat hareketlerinin bir ayı trendini izlemesi olabilir. Bollinger bantlarının da bir hayli ayrık olması piyasadaki volalitenin yüksek olduğunu ve analizciye göre fiyatların keskin bir şekilde aşağıya inebileceğini gösteriyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) ve NEO - Altcoin Fiyat Analizi - 17 Eylül

Chaikin Money Flow (CMF) değerinin de 11 Haziran’da denge seviyesinin altına inmesiyle beraber sermaye çıkışları, girişlerini aştı.

Nano [NANO]

blank

23 Mayıs’tan bu yana yatay hareket sergileyen NANO, bir gün içerisinde %6.9, bir hafta içerisinde ise %23 değer kaybetti. NANO genel kripto para sıralamasında 82. sırada bulunuyor. 4 saatlik grafikte Nano’nun Mayıs ayından bu yana analizciye göre 6.4 dolar ile 9 dolar arasındaki destek ve direnç seviyelerinde olduğunu görüyoruz ancak bu kanal dün gece kırıldı.

RSI değeri Jain’e göre baskın bir satış baskısına işaret ediyor. Aşağı yönlü hareket biraz olsun durulmuşa benzese de, daha fazla düşüş durumunda Nano aşırı satış bölgesine düşebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar