Polkadot (DOT), AAVE, NANO Fiyat Analizi – Analistin Gözünden Destek ve Direnç Noktaları

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Polkadot, Aave ve Nano kripto paraları saran düşüş trendine ayak uydurdu. Toplam kripto para piyasa değerleri dün %5.57 düşmüştü. 7 Haziran’daki düşüşten sonra konsolidasyon hareketi yapan bu altcoin 10 Haziran’da tekrardan ayı bölgeseine adım attı ve haftalardır korudukları destek noktalarından feragat ettiler. Analizci Anjali Jain bu altcoinlerin fiyatlarını değerlendirdi.

blank

Polkadot [DOT]

blank

blank

DOT son 24 saat içerisinde değerinin %11.2’sini kaybetti ancak en büyük kripto paralar sıralamasında bulunduğu yer olan dokuzunculuğu korumayı başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda 20.12 dolar seviyesinde olan DOT, Mayıs ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %59 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. 21 Mayıs’tan bu yana 26.5 dolar ile 19.5 dolar arasında gidip gelen DOT, şu sıralar bu destek noktasını test ediyor. Analiste göre buradan bir düşüş durumunda sonraki destek seviyesi 17 dolar olabilir.

RSI değeri önceki gün ayı bölgesine indi ve tutarlı bir şekilde aşırı satış bölgesine doğru ilerliyor. Satış baskısı artmaya devam ederse analizciye göre gelecekte bir fiyat düzeltmesi yaşanabilir. Göstergenin ufak bir yukarı yönlü hamle yaptığını da söylemek gerekiyor.

Aave [AAVE]

blank

7 Haziran’daki piyasa konsolidasyonu sırasında değerinin %16’sını kaybeden AAVE, analizciye göre bir fiyat düzelmesine doğru gidiyor. AAVE 10 Haziran’dan bu yana aşağı yönlü bir trend izliyor ve son 24 saatte değerinin %11’ini kaybetti. 280 dolardaki destek bölgesini kıran AAVE fiyatları Jain’e göre bir sonraki destek noktası olan 247 dolara doğru yol alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

AAVE’nin Parabolic SAR değeri 7 Haziran’dan bu yana fiyat mumlarının üzerinde seyrediyor ve analiste göre bunun anlamı fiyat hareketlerinin bir ayı trendini izlemesi olabilir. Bollinger bantlarının da bir hayli ayrık olması piyasadaki volalitenin yüksek olduğunu ve analizciye göre fiyatların keskin bir şekilde aşağıya inebileceğini gösteriyor.

Chaikin Money Flow (CMF) değerinin de 11 Haziran’da denge seviyesinin altına inmesiyle beraber sermaye çıkışları, girişlerini aştı.

Nano [NANO]

blank

23 Mayıs’tan bu yana yatay hareket sergileyen NANO, bir gün içerisinde %6.9, bir hafta içerisinde ise %23 değer kaybetti. NANO genel kripto para sıralamasında 82. sırada bulunuyor. 4 saatlik grafikte Nano’nun Mayıs ayından bu yana analizciye göre 6.4 dolar ile 9 dolar arasındaki destek ve direnç seviyelerinde olduğunu görüyoruz ancak bu kanal dün gece kırıldı.

RSI değeri Jain’e göre baskın bir satış baskısına işaret ediyor. Aşağı yönlü hareket biraz olsun durulmuşa benzese de, daha fazla düşüş durumunda Nano aşırı satış bölgesine düşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend