10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Polkadot (DOT), Alman Telekom Devi T-Systems ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Alman telekom devi Deutsche Telekom’un yan kuruluşu olan T-Systems MMS, Polkadot ağının güvenliğinin sağlanmasına katkı sunacak. Ortaklığın bir parçası olarak T-Systems MMS, bir miktar DOT tokeni de satın aldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Polkadot, Alman telekomünikasyon devi Deutsche Telekom’un yan kuruluşu T-Systems MMS ile ortaklık anlaşması imzaladı.
  • Ortaklığın bir parçası olarak T-Systems MMS, bir miktar DOT tokeni de satın aldı.

Parity projesi tarafından geliştirilen “blockchain of blockchain” altyapısı Polkadot, Alman telekomünikasyon devi Deutsche Telekom’un yan kuruluşu T-Systems MMS (MultiMedia Solutions) ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Binance indirim kodu

Polkadot ve T-Systems MMS Ortaklığı

Konu ile ilgili duyuruya göre T-Systems MMS, blok zincirleri arasında güvenli iletişimi teşvik edecek çeşitli altyapı hizmetleri sağlayacak. T-Systems MMS, altyapısını bir “doğrulayıcı” olarak Polkadot blok zinciri ağına katılmak için kullanacak. Buna ek olarak T-Systems MMS, bir miktar DOT tokeni satın aldığını ve Polkadot ana zincirinde çalışan merkezi olmayan blok zinciri ağları arasındaki birlikte çalışabilirliği destekleyeceğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot ağının yerel tokeni olan DOT, 32 milyar Doları aşan piyasa değeri ile şu anda en büyük 10. kripto para konumunda yer alıyor. Duyuruda T-Systems MMS’in ne kadar DOT tokeni satın aldığı ise açıklanmadı.

Polkadot Nasıl Çalışır?

Polkadot, bugün temel olarak blok zincirler arasındaki “birlikte çalışabilirlik” sorununu çözmeyi amaçlıyor. Polkadot’un merkezi zinciri, parachain adı verilen farklı paralel ağlar arasındaki etkileşimleri koordine ediyor. T-Systems MMS ise blok zincirine bir doğrulayıcı olarak katılarak “bağımsız blok zincirleri arasında güvenli mesaj alışverişini desteklemeyi” amaçlıyor.

Şirket, söz konusu altyapının sağlanması ve işletilmesi için Open Telekom Cloud (Açık Telekom Bulutu) hizmetini kullanacak. T-Systems MMS’e göre OTC, Avrupa yasal çerçevesindeki güvenlik ve uyumluluk için sunulan katı gereksinimleri karşılıyor ve bağımsızlığı, ademi merkeziyetçiliği buna paralel olarak da blok zinciri ağlarının esnekliğini destekliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar