2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

Polkadot (DOT), Bitcoin Cash (BCH) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi – 27 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Polkadot (DOT) ve Chainlink (LINK) gibi altcoinler, yılın başından bu yana büyük kazançlar kaydettiler. Son fiyat çöküşü ile beraber fiyatlar Şubat ayı seviyelerine kadar gerilese de, piyasalarda toparlanma sinyalleri bulunuyor.

Binance indirim kodu

Bu sırada, Bitcoin’in hard fork’u olan Bitcoin Cash’te de (BCH) piyasasında bazı pozitif değişimler geçirdi.

Binance indirim kodu

Polkadot [DOT]

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot, Mayıs ayının ortalarındaki zirve değeri olan 50.74 dolardan düşüş gösterdi ve o günden beri de düşük bir seviyede işlem görüyor. Yalnızca sekiz gün içinde %78’lik büyük bir düşüş gösteren DOT fiyatları toparlanmaya başladı ve bu yazının yazıldığı anlarda DOT, 23.41 dolar civarında bulunuyor. Fibonacci seviyelerine göre, DOT şu anda %23.6 seviyesini zorluyor.

Ancak 25.69 dolardaki dirençten dolayı fiyatlar bu seviyelerde kalıp stabil bir hale gelebilir. Alış baskısının artması, bu direncin kırılmasına yardımcı olabilir. Relative Strength Index (RSI) değeri, DOT’un aşırı satış bölgesine ulaştığını göstermişti ancak piyasa toparladıkça alış baskısı yükseldi ve bu yazının yazıldığı anlarda denge noktasına ulaşarak alış ve satış baskılarının yaklaşık olduğuna işaret etti.

Bitcoin Cash [BCH]

blank

19 Mayıs’ta yaşanan büyük satış dalgasında fiyatların çökmesiyle beraber Bitcoin Cash piyasasındaki trend de değişmişti. Fiyatlar ayı lehine bir belirti olan 50-SMA değerinin altına inerek BCH için bir düşüş dalgasını başlatmıştı. Ancak üstteki grafikten de anlaşılabileceği gibi, fiyatlar tekrardan sıçrama yapmaya başladı.

Görünür aralık göstergesine göre, mevcut periyottaki en fazla işlem, 529 dolar bölgesinde gerçekleşti. 529 doların ardından yatırımcılar 754 dolar civarında yine çok sayıda işlem yaptılar ve fiyatlar bu seviyeye yakın kaldı. Fiyatlar 773 dolara tutunurken, ADX değeri de 32’de kaldı ve mevcut trendin güçlendiğine işaret etti.

İlgili Haber:  Ripple İçin Önemli Gelişme Yolda! XRP Grafiğinde "Ölüm Kesişimi" Oluşmak Üzere

Bununla birlikte, Awesome Oscillator (AO) değeri de piyasalarda yükselen bir pozitif havaya işaret etti. Ancak momentum halen negatif tarafta bulunuyor ve mevcut trendde bir değişim olabilir.

Chainlink [LINK]

blank

Chainlink ve Oracle’ları geçtiğimiz yıldan bu yana büyük adaptasyon süreçleri yaşadılar. LINK bu başarısı aynı zamanda, yılın başından bu yana %127 değer kazanmasına da yardımcı oldu. Fiyatlarda aşağı yönlü bir eğri oluştu fakat çabucak toparlandı. Üç gündür art arda büyüme gösteren LINK, 33.57 dolardaki dirence takıldı.

Bu yazının yazıldığı anlarda 32.65 dolardan işlem gören LINK, boğa lehine bir tabloya sahne olabilir. Parabolik SAR değerinin işaretleri mumların altında kalarak fiyatlardaki yukarı yönlü trende işaret ettiler. Yükselen fiyatlar aynı zamanda bol miktarda hacim ile de destekleniyor.

Bu sırada, stokastik RSI değeri de, uzun bir süre aşırı satış bölgesinde bulunduktan sonra normal alım satım bölgesine geri döndü. 42 değerindeki stokastik RSI, LINK piyasalarının daha büyük bir alış baskısı gördüğünün sinyalini verdi.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar