Polkadot (DOT), Bitcoin Cash (BCH) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi – 27 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Polkadot (DOT) ve Chainlink (LINK) gibi altcoinler, yılın başından bu yana büyük kazançlar kaydettiler. Son fiyat çöküşü ile beraber fiyatlar Şubat ayı seviyelerine kadar gerilese de, piyasalarda toparlanma sinyalleri bulunuyor.

blank

Bu sırada, Bitcoin’in hard fork’u olan Bitcoin Cash’te de (BCH) piyasasında bazı pozitif değişimler geçirdi.

blank

Polkadot [DOT]

blank

Polkadot, Mayıs ayının ortalarındaki zirve değeri olan 50.74 dolardan düşüş gösterdi ve o günden beri de düşük bir seviyede işlem görüyor. Yalnızca sekiz gün içinde %78’lik büyük bir düşüş gösteren DOT fiyatları toparlanmaya başladı ve bu yazının yazıldığı anlarda DOT, 23.41 dolar civarında bulunuyor. Fibonacci seviyelerine göre, DOT şu anda %23.6 seviyesini zorluyor.

Ancak 25.69 dolardaki dirençten dolayı fiyatlar bu seviyelerde kalıp stabil bir hale gelebilir. Alış baskısının artması, bu direncin kırılmasına yardımcı olabilir. Relative Strength Index (RSI) değeri, DOT’un aşırı satış bölgesine ulaştığını göstermişti ancak piyasa toparladıkça alış baskısı yükseldi ve bu yazının yazıldığı anlarda denge noktasına ulaşarak alış ve satış baskılarının yaklaşık olduğuna işaret etti.

Bitcoin Cash [BCH]

blank

19 Mayıs’ta yaşanan büyük satış dalgasında fiyatların çökmesiyle beraber Bitcoin Cash piyasasındaki trend de değişmişti. Fiyatlar ayı lehine bir belirti olan 50-SMA değerinin altına inerek BCH için bir düşüş dalgasını başlatmıştı. Ancak üstteki grafikten de anlaşılabileceği gibi, fiyatlar tekrardan sıçrama yapmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Görünür aralık göstergesine göre, mevcut periyottaki en fazla işlem, 529 dolar bölgesinde gerçekleşti. 529 doların ardından yatırımcılar 754 dolar civarında yine çok sayıda işlem yaptılar ve fiyatlar bu seviyeye yakın kaldı. Fiyatlar 773 dolara tutunurken, ADX değeri de 32’de kaldı ve mevcut trendin güçlendiğine işaret etti.

Bununla birlikte, Awesome Oscillator (AO) değeri de piyasalarda yükselen bir pozitif havaya işaret etti. Ancak momentum halen negatif tarafta bulunuyor ve mevcut trendde bir değişim olabilir.

Chainlink [LINK]

blank

Chainlink ve Oracle’ları geçtiğimiz yıldan bu yana büyük adaptasyon süreçleri yaşadılar. LINK bu başarısı aynı zamanda, yılın başından bu yana %127 değer kazanmasına da yardımcı oldu. Fiyatlarda aşağı yönlü bir eğri oluştu fakat çabucak toparlandı. Üç gündür art arda büyüme gösteren LINK, 33.57 dolardaki dirence takıldı.

Bu yazının yazıldığı anlarda 32.65 dolardan işlem gören LINK, boğa lehine bir tabloya sahne olabilir. Parabolik SAR değerinin işaretleri mumların altında kalarak fiyatlardaki yukarı yönlü trende işaret ettiler. Yükselen fiyatlar aynı zamanda bol miktarda hacim ile de destekleniyor.

Bu sırada, stokastik RSI değeri de, uzun bir süre aşırı satış bölgesinde bulunduktan sonra normal alım satım bölgesine geri döndü. 42 değerindeki stokastik RSI, LINK piyasalarının daha büyük bir alış baskısı gördüğünün sinyalini verdi.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend