Polkadot (DOT), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi – 10 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Bitcoin Cash’in piyasa hareketleri alçalan üçgen formasyonu sınırları içinde kaldı ve BCH fiyatlarındaki ayı piyasasına yönelik momentum da hesaba katıldığında halen bir çöküş bekleniyor. Ethereum Classic ise çok yüksek bir satış dalgasında 45.5 dolar seviyesine kadar inebilir. Polkadot yukarı yönlü bir kanalda hareket etse de 46.5 doların üstüne bir hamle yapması sürpriz olur.

blank

Polkadot [DOT]

blank

Polkadot’un yükselen kanalının 42.2 seviyesinde tavan yapmasıyla birlikte fiyatlarda boğa piyasasına yönelik bir momentum gözlendi. DOT’un bu momentumu 46.5 dolar seviyesine yaklaşırken de koruması ilginç bir gelişme olacaktır. DOT piyasalarındaki alış aktivitesi bir dirençle karşılaşıp yavaşlamazsa önündeki hedefler 53 dolar ve 57 dolar olabilir.

Awesome Oscillator (AO) göstergesindeki yeşil barlar da, DOT 42.2 dolar seviyesine yaklaşırken pozitif bir alış baskısına işaret ediyor. Eğer bu alış baskısı dağılırsa, yaşanabilecek düzeltmeyle birlikte 33-35 dolar arasına bir gerileme gerçekleşebilir. OBV değerindeki düşüş ise Şubat ayının sonlarında gözlenen rekor düzeylerin ardından ortaya çıkan alış baskısının giderek azalmakta olduğunu gösteriyor. Bu gösterge, bir yükseliş durumunda engel görevi görebilir. Eğer OBV değeri trend çizgisinin üstüne çıkmayı başarırsa daha olumlu bir sonuç gözlenebilir.

Bitcoin Cash [BCH]

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Alçalan üçgen forması sınırları içerisinde bulunan BCH fiyatlarında Squeeze Momentum Indicator (SMI) değeri ayı piyasasına yönelik bir momentuma işaret ediyor. 1.280 dolar seviyesindeki alt trend çizgisi boğa yatırımcıları için bir sınır teşkil ediyor. Bu noktadan yaşanabilecek bir aşağı yönlü hareket ile birlikte fiyatlar 1.200 dolardaki desteğe kadar düşebilir. Çıkış yaşanabilmesi için ise boğa yatırımcılarının 1.430 dolar ile 1460 dolar arasındaki bölgeyi ayı yatırımcılarından alması gerekiyor.

Aşırı alım satımlardan sonra RSI değeri birkaç gündür sabit bir şekilde düşüş gösterdi. 45-47 değerlerinin altına inmesi durumunda ise düşüşler tetiklenebilir.

Ethereum Classic [ETC]

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum Classic fiyatları yeşil bir alanda gezinse de, kazançlar birkaç gün öncesine kadar çok düşük seviyelerde kaldı. Son 24 saatte %3 değer kazanan ETC, haftalık kazançlarda ise %160 değerini aşamadı. Bu gelişmenin, ETC fiyatlarındaki bir sonraki çıkıştan önce yaşanabilecek bir düzeltmeyi işaret ettiği düşünülüyor. 111 dolar seviyesindeki destek noktası korunabilirse önümüzdeki günlerde bir yükseliş dalgası daha yaşanabilir. Aşırı bir satış dalgası yaşanması durumunda ise fiyatlar 20-SMA (kırmızı) değeri olan 45.5 dolara kadar inebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend