1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Polkadot (DOT), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi – 10 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin Cash’in piyasa hareketleri alçalan üçgen formasyonu sınırları içinde kaldı ve BCH fiyatlarındaki ayı piyasasına yönelik momentum da hesaba katıldığında halen bir çöküş bekleniyor. Ethereum Classic ise çok yüksek bir satış dalgasında 45.5 dolar seviyesine kadar inebilir. Polkadot yukarı yönlü bir kanalda hareket etse de 46.5 doların üstüne bir hamle yapması sürpriz olur.

Binance indirim kodu

Polkadot [DOT]

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot’un yükselen kanalının 42.2 seviyesinde tavan yapmasıyla birlikte fiyatlarda boğa piyasasına yönelik bir momentum gözlendi. DOT’un bu momentumu 46.5 dolar seviyesine yaklaşırken de koruması ilginç bir gelişme olacaktır. DOT piyasalarındaki alış aktivitesi bir dirençle karşılaşıp yavaşlamazsa önündeki hedefler 53 dolar ve 57 dolar olabilir.

Awesome Oscillator (AO) göstergesindeki yeşil barlar da, DOT 42.2 dolar seviyesine yaklaşırken pozitif bir alış baskısına işaret ediyor. Eğer bu alış baskısı dağılırsa, yaşanabilecek düzeltmeyle birlikte 33-35 dolar arasına bir gerileme gerçekleşebilir. OBV değerindeki düşüş ise Şubat ayının sonlarında gözlenen rekor düzeylerin ardından ortaya çıkan alış baskısının giderek azalmakta olduğunu gösteriyor. Bu gösterge, bir yükseliş durumunda engel görevi görebilir. Eğer OBV değeri trend çizgisinin üstüne çıkmayı başarırsa daha olumlu bir sonuç gözlenebilir.

Bitcoin Cash [BCH]

blank

Alçalan üçgen forması sınırları içerisinde bulunan BCH fiyatlarında Squeeze Momentum Indicator (SMI) değeri ayı piyasasına yönelik bir momentuma işaret ediyor. 1.280 dolar seviyesindeki alt trend çizgisi boğa yatırımcıları için bir sınır teşkil ediyor. Bu noktadan yaşanabilecek bir aşağı yönlü hareket ile birlikte fiyatlar 1.200 dolardaki desteğe kadar düşebilir. Çıkış yaşanabilmesi için ise boğa yatırımcılarının 1.430 dolar ile 1460 dolar arasındaki bölgeyi ayı yatırımcılarından alması gerekiyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Eylül Başından Bu Yana En Yüksek Seviyede

Aşırı alım satımlardan sonra RSI değeri birkaç gündür sabit bir şekilde düşüş gösterdi. 45-47 değerlerinin altına inmesi durumunda ise düşüşler tetiklenebilir.

Ethereum Classic [ETC]

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum Classic fiyatları yeşil bir alanda gezinse de, kazançlar birkaç gün öncesine kadar çok düşük seviyelerde kaldı. Son 24 saatte %3 değer kazanan ETC, haftalık kazançlarda ise %160 değerini aşamadı. Bu gelişmenin, ETC fiyatlarındaki bir sonraki çıkıştan önce yaşanabilecek bir düzeltmeyi işaret ettiği düşünülüyor. 111 dolar seviyesindeki destek noktası korunabilirse önümüzdeki günlerde bir yükseliş dalgası daha yaşanabilir. Aşırı bir satış dalgası yaşanması durumunda ise fiyatlar 20-SMA (kırmızı) değeri olan 45.5 dolara kadar inebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar