Polkadot’un (DOT) fiyatı sekiz günden kısa bir süre içinde %200 artış gösterdi ve kripto analistleri, bu blokzincirinin kazandıracağı çok şey olduğuna inanıyor.

Asya merkezli büyük bir kripto para fonu olan Spartan Black, Polkadot’un (DOT) piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri listesinde ilk 3’e girebileceğine inanıyor.

Şu anda Polkadot CoinGecko’da piyasa değeri açısından en büyük altıncı kripto para birimi olarak listeleniyor.

Binance’da sekiz gün önce listelendiğinden bu yana, DOT’un fiyatı %200’den fazla arttı ve birçok analist fiyatın önemli ölçüde yükselebileceğine inanıyor.

Görsel: TradingView

DOT’un büyüyeceği ile ilgili analizleri güçlendiren birkaç olumlu faktör var. Protokol, Ethereum Ağı ile doğrudan rekabet etmiyor, hızlı bir şekilde ölçekleniyor ve sonuç olarak Ethereum’daki yüksek ücret sorununu çözüyor gözüküyor.

Polkadot’un daha fazla büyümesini ne tetikleyecek?

DOT, hem değerleme hem de projeler açısından son haftalarda çok hızlı bir büyüme gördü. PolkaProject’ten elde edilen verilere göre, Polkadot ekosisteminde halihazırda 197 proje olduğu görülüyor.

Polkadot, güçlü teknolojilere sahip olmanın yanı sıra, akıllı sözleşmeler alanında en çeşitli geliştirici topluluğuna sahip.

Polkadot 2016 yılında Ethereum’un Solidity programlama dili ve Parity Teknolojilerinin geliştirilmesinin arkasındaki anahtar figür olan Gawin Wood tarafından geliştirildi. Wood, son dört yılda Ethereum Ağının büyümesinde de önemli bir rol oynadı.

İlgili Haber:  Binance Akıllı Zincir'in İşlem Hacmi Birkaç Gün İçinde ETH Ağının %10'una Ulaştı

Aktif bir topluluğa sahip olması, ekosisteminde günden güne artan sayıda projenin bulunması ve Ethereum’un fikir babalarından Gavin Wood’un da katkılarıyla DOT’a olan talep artırıyor gibi görünüyor.

Analistler DOT’un fiyatının Ağustos ortalarında 5$’a ulaşacağını ön görmüştü. Tahminden sonraki haftalarda DOT 5 doları aşarak 6.57 dolara kadar yükseldi.

Ethereum, bugüne kadarki en baskın akıllı sözleşmeler blok zinciri protokolü olmuştur. 43 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip ve onu 5.6 milyar dolar ile DOT takip ediyor.

Polkadot, Ethereum ile doğrudan rekabet etmiyor. Polkadot ve Cosmos gibi, protokollerinde birden fazla blockchain ağının var olmasını sağlayan blokzincirler yapısal olarak Ethereum’dan farklılık gösteriyor.

Polkadot, diğer akıllı sözleşme protokolleriyle birlikte Ethereum ile birlikte var olabilirse, uzun vadeli hayatta kalma şansını artırır.

Büyük borsalar, büyük değer değişikliğinden sonra DOT’u listelemeye başladı ve kripto para birimini destekledi. Kraken dahil ABD borsaları bile piyasaya sürüldükten hemen sonra DOT’u listeledi.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here