30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Polkadot (DOT) En İyi 3 Kripto Paradan Biri Olabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Polkadot’un (DOT) fiyatı sekiz günden kısa bir süre içinde %200 artış gösterdi ve kripto analistleri, bu blokzincirinin kazandıracağı çok şey olduğuna inanıyor.

Binance indirim kodu

Asya merkezli büyük bir kripto para fonu olan Spartan Black, Polkadot’un (DOT) piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri listesinde ilk 3’e girebileceğine inanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Şu anda Polkadot CoinGecko’da piyasa değeri açısından en büyük altıncı kripto para birimi olarak listeleniyor.

Binance’da sekiz gün önce listelendiğinden bu yana, DOT’un fiyatı %200’den fazla arttı ve birçok analist fiyatın önemli ölçüde yükselebileceğine inanıyor.

Görsel: TradingView

DOT’un büyüyeceği ile ilgili analizleri güçlendiren birkaç olumlu faktör var. Protokol, Ethereum Ağı ile doğrudan rekabet etmiyor, hızlı bir şekilde ölçekleniyor ve sonuç olarak Ethereum’daki yüksek ücret sorununu çözüyor gözüküyor.

Polkadot’un daha fazla büyümesini ne tetikleyecek?

DOT, hem değerleme hem de projeler açısından son haftalarda çok hızlı bir büyüme gördü. PolkaProject’ten elde edilen verilere göre, Polkadot ekosisteminde halihazırda 197 proje olduğu görülüyor.

Polkadot, güçlü teknolojilere sahip olmanın yanı sıra, akıllı sözleşmeler alanında en çeşitli geliştirici topluluğuna sahip.

Polkadot 2016 yılında Ethereum’un Solidity programlama dili ve Parity Teknolojilerinin geliştirilmesinin arkasındaki anahtar figür olan Gawin Wood tarafından geliştirildi. Wood, son dört yılda Ethereum Ağının büyümesinde de önemli bir rol oynadı.

Aktif bir topluluğa sahip olması, ekosisteminde günden güne artan sayıda projenin bulunması ve Ethereum’un fikir babalarından Gavin Wood’un da katkılarıyla DOT’a olan talep artırıyor gibi görünüyor.

Analistler DOT’un fiyatının Ağustos ortalarında 5$’a ulaşacağını ön görmüştü. Tahminden sonraki haftalarda DOT 5 doları aşarak 6.57 dolara kadar yükseldi.

Ethereum, bugüne kadarki en baskın akıllı sözleşmeler blok zinciri protokolü olmuştur. 43 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip ve onu 5.6 milyar dolar ile DOT takip ediyor.

İlgili Haber:  Huobi, Çin Vatandaşlarının Platforma Üye Olmasını Engellemeye Başladı!

Polkadot, Ethereum ile doğrudan rekabet etmiyor. Polkadot ve Cosmos gibi, protokollerinde birden fazla blockchain ağının var olmasını sağlayan blokzincirler yapısal olarak Ethereum’dan farklılık gösteriyor.

Polkadot, diğer akıllı sözleşme protokolleriyle birlikte Ethereum ile birlikte var olabilirse, uzun vadeli hayatta kalma şansını artırır.

Büyük borsalar, büyük değer değişikliğinden sonra DOT’u listelemeye başladı ve kripto para birimini destekledi. Kraken dahil ABD borsaları bile piyasaya sürüldükten hemen sonra DOT’u listeledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar