30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Polkadot (DOT), IOTA ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi – 15 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Polkadot’un 46.5 seviyesindeki direnci kırması, güçlü bir alış baskısıyla desteklendi ancak sürdürülebilir bir ralli yaşanması için hacimlerin de artması gerekiyor. IOTA’nın iyileşme dönemine girmesi için 200-SMA değerinin üstüne çıkması ve 2 dolar barajını aşması gerekiyor. Son olarak, Ethereum Classic ise genel kripto para piyasalarından haber beklerken 78.1 ile 116.8 dolar arasında yatay seyir izleyebilir.

Binance indirim kodu

Polkadot [DOT]

Binance indirim kodu

Polkadot’un 46.5 doların üstüne tırmanması görece yüksek hacimlerle desteklendi ancak ipuçları bir sonraki yükselişten önce ufak bir gerilemeye işaret ediyor olabilir. RSI değeri aşırım alım özellikleri gösterdi ve son birkaç seansta da keskin bir şekilde düştü. 44.5 dolar bölgesi destek görevi görebilir ancak ne kadar dayanabileceği ise bir soru işareti. Daha güçlü bir savunma hattı 41.4 ile 42.5 dolar arasında, 20-SMA değeriyle çakışan bir alanda gözlenebilir. Kayıplar eğer 44.5 dolar seviyesinde durdurulabilirse önümüzdeki birkaç saat içinde bir boğa havası oluşabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak bununla birlikte DOT’un kısa vadeli durumunu daha iyi tespit etmek için hacimlerin gözlenmesi gerekiyor. Daha fazla alım satım aktivitesi, fiyatların yükselişini destekleyebilir. Awesome Oscillator (AO) değerindeki yeşil barlar ise momentumun halen alıcılar lehine olduğuna işaret ediyor.

IOTA

blank

IOTA’da yaşanan ayı hareketleri 4 saatlik grafikte açıkça gözlenebiliyor ancak mumlar kritik bir destek bölgesi olan 1.63’ün üzerinde olmayı sürdürüyor. IOTA fiyatları 200-SMA (yeşil) değerinin altında olmayı sürdürse de boğa yatırımcıları, daha önceki gerilemelere karşı zamanında karşılık verebildi. RSI değerindeki düşük tepeler de IOTA’nın 2.39 dolardan düşüşünün ardından yaşanan ayı trendini doğruluyor.

Awesome Oscillator değerindeki ayı lehine olan ikiz zirveler de orta hattın altında kaldı ve bazen yaşanan boğa momentumuna rağmen IOTA henüz iyileşme sürecine giremedi. Üst trend çizgisinin yukarısına yaşanabilecek bir atak işleri değiştirebilir ancak boğa yatırımcılarının önce uzun vadeli MA değerinin üstüne çıkması gerekiyor.

İlgili Haber:  XRP Fiyatı Rekor Seviyeye Ulaşırken Ripple, SEC Davasını Reddetmeye Hazırlanıyor

Ethereum Classic [ETC]

blank

Alçalan üçgen formasyonundaki bir düşüş ile birlikte Ethereum alt trendin çizgisinden %20’lik kayıplar gördü ve 78 dolardaki desteğine doğru yol aldı. Düşüşün ardından alıcılar fiyatları 101.3 dolara kadar tekrardan yükseltmeyi başardı ancak birkaç seanstır yatay bir seyir izleniyor.

ADX değeri pik yaptığı 35 değerinden 20’ye kadar düştü ve trenddeki bir zayıflamaya işaret etti. RSI değeri ise 50 civarındaki nötr bölgede işlem görüyor. ETC’nin teknik verileri, hacmindeki azalışla beraber gelecek dönemde yatay seyrine devam edebilir. Bu yatay seyrin gerçekleşeceği alanlar 78.1 ile 116.8 dolar arasında olabilir. İki taraftan da oluşabilecek bir düşüş ya da tırmanış fiyatlarda keskin hareketlere neden olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar