Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) Fiyat Analizi – 29 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Polkadot yükselen bir takoz formasyonunda hareket ediyordu ve grafiklerinde %11’lik bir gerileme yaşadı. MATIC EMA Ribbon değerinin altına indi ve bir düşüş aşamasına girdi. Son olarak Solana ise 19.2 dolar ile 26.07 dolar arasından bir sıçrama yapabilir ancak bu durumda bile kazançlar sınırlı kalabilir.

blank

Polkadot [DOT]

blank

blank

Dünyanın en büyük dokuzuncu kripto parası olan DOT, bu yazının yazıldığı anlarda 21.23 dolardan işlem görüyordu. Son 24 saatte %8 değer kaybeden DOT, oluşturduğu yükselen takoz formasyonunun alt trend çizgisine doğru harekete geçti.

Bu trend çizgisinden aşağıya doğru bir hamle olursa %11’lik bir kayıp ile 19.7 dolara kadar iniş olabilir. Daha ani düşüşler 14.9 dolar seviyesinde bir destek noktasıyla çatışabilir. Bununla birlikte 28.2 dolardaki direncin üstüne bir çıkış ile birlikte %18’lik bir kazanç ile 33-34 dolar seviyeleri görülebilir. Bu aralıktaki ileri geri hareketler kanalın daha güçlü bir hale gelmesini ve iki taraftan birine doğru hamle yapılması ihtimalini arttıracaktır.

Squeeze Momentum Indicator (SMI) değerine göre, piyasa momentumu ayı lehine bir tablo sergiliyor. Artabilecek bir volalite değeri daha keskin fiyat hareketlerine neden olacağından beyaz nokta dizileri için dikkatli olmakta fayda var. MACD değerinin ayı lehine değişimi de SMI değerinin pozisyonunu doğruladı.

Polygon [MATIC]

blank

MATIC’in EMA Ribbon değerinin daralmış yapısı MATIC için bir gerileme safhasını işaret ediyor olabilir. 4 saatlik grafikte mumlar EMA değerlerinin altında kaldı ve 1.49 dolardaki savunma hattına doğru yola çıktı. Buradan bir düşüş olursa 200-SMA (açık mavi) değerindeki 1.21-1.31 dolar seviyelerine biri gidiş olabilir. MATIC, ayı lehine olan tabloyu tersine çevirebilip kazançlar kaydedebilirse, satıcılar muhtemelen 2.08-2.35 dolar bandından tekrar devreye girebilir. Ancak bu bölgenin de üstüne bir çıkış olursa MATIC, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu tazeleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

MACD çizgisinin alçalan trendi, son birkaç günde yaşanan rallinin ardından boğaların güç kaybettiğine işaret ediyor. Denge noktasının altına bir düşüş daha fazla satış sinyaliyle sonuçlanabilir.

Solana [SOL]

blank

Solana 4 saatlik grafiğinde aşağı yönlü bir hareket sergilese de, 19.2-26.07 dolarlar arasındaki talep bölgesine doğru tekrardan harekete geçti. Bu alanın altına bir düşüş, yükselişlerin tersine dönmesine neden olacaktır ancak SOL için önündeki direnç noktaları daha önemli olabilir. Genel kripto para piyasalarının zayıf olduğu göz önüne alındığında, oluşabilecek kazançlar 35.4 dolardaki direnç noktasıyla sınırla kalabilir.

SOL’ün önündeki diğer bir engel ise 200-SMA (yeşil) değeriyle desteklenen 39.7-41.8 bölgesi olabilir. Bu bölgenin geri kazanılması durumunda fiyatlar Mayıs başındaki seviyelere gelebilir ancak böyle bir sonuç için daha güçlü sinyallere ihtiyaç var.

RSI’nin aşağı yönlü hareketi trenddeki bir zayıflığa işaret etse de, aşırı satış bölgesinden bir dönüş gerçekleşebilir. Chaikin Money Flow (CMF) değeri ise orta hattın altına düşerek, içeri giren paradan daha çok miktardaki paranın dışarı çıktığını gösterdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend