Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: Piyasalar Düşüşte! Analiste Göre Kritik Destek Noktaları

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Küresel kripto para piyasalarında %1.5’lik bir değer kaybı gerçekleşmesiyle beraber genel piyasa değeri 1.53 trilyon dolara düştü. Bu düşüş ile birlikte altcoinlerin çoğu da aşağı yönlü hareket etti. Solana %8.9 inerken, DOT için bu oran %8, LINK için ise %8.3 oldu. Genel olarak altcoin piyasalarında olumsuz bir tablo izlendi. Analizci Anushmita Samal bahsedilen bu üç altcoinin fiyatlarını inceledi…

blank

Polkadot (DOT)

blank

blank

DOT fiyatı son 24 saatte nerdeyse %6 değer kaybederek bu yazının yazıldığı anlarda 20.28 dolar seviyesinden işlem görüyor. DOT bu hafta 25 dolardaki direncini kıramadı. Analiste göre fiyatların daha düşmesiyle birlikte artık 20 doların altındaki seviyelerden bahsedecek olabiliriz.

Bu ayın başından beri olan DOT fiyatındaki volalite yükselişleri, analiste göre Bollinger bantlarının birbirine yakın bulunmasıyla bu denli fiyat oynamalarına işaret etmemesine rağmen gerçekleşti.

RSI değeri ise Samal’a göre 30 değerine inmek üzere olmasıyla beraber aşırı satış bölgesine giriş yapıyor.

Solana (SOL)

blank

14 Haziran’da gözle görülür bir şekilde toparlanma yaşayan Solana için ibre 17 Haziran’da tekrar tersine döndü. Bu yazının yazıldığı anlarda kırmızı bölgede işlem gören SOL 33.15 dolar fiyatıyla analiste göre 35 dolardaki destek seviyesini kırmış gibi görünüyor. Samal, SOL fiyatlarının daha da düşmesi durumunda 27 dolar seviyesinde destek bulabileceğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Parabolik SAR değeri de fiyatların 17 Haziran’dan bu yana düşüşte olmasıyla beraber bir düşüş trendine işaret etti. Analiste göre, Bollinger bantlarının bu yazının yazıldığı anlarda birbirinden ayrılmasıyla beraber fiyat volalitesi yaşanabilir.

Samal, MACD göstergesinin 17 Haziran’da grafiklerde bir ayı lehine dönüşüm geçirmesiyle beraber negatif momentumun bu tarihten beri devam ettiğini ifade ediyor.

Chainlink (LINK)

blank

Son 24 saatte %8’lik bir düşüş yaşayan LINK fiyatı 15 Haziran’da toparlanma sinyalleri vermişti. 15 Haziran’daki bu gelişmenin ardından bugüne kadar fiyat sabit bir şekilde düşüş gösterdi. Analizciye göre 48 saat içerisinde 21 dolardaki desteğini kıran LINK fiyatı 19 doların da altına inebilir. LINK bu yazının yazıldığı anlarda 19.66 dolardan işlem görüyor. Awesome Oscillator (AO) değeri de 16 Haziran’dan bu yana ayı lehine bir momentum gösteriyor. Analiste göre Bollinger bantlarının da ayrışmaya başlamasıyla önümüzdeki günlerde volalite yükselebilir.

Samal’a göre MACD değeri de 16 Haziran’da ayı lehine bir dönüşüm gerçekleştirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend