27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Polkadot (DOT) Tron (TRX) ve VeChain (VET) Fiyat Analizi – Analiste Göre Kritik Destek ve Direnç Noktaları

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analist Saif Naqvi DOT, TRX ve VET fiyatlarını değerlendirdi. Analiste göre Polkadot önümüzdeki günlerde 19.6 dolar ile 25 dolar arasındaki gelgit hareketlerini sürdürebilir. Naqvi Tron’un ise volalitenin artması durumunda 0.056 dolara düşme riskinin olduğunu düşünüyor. Son olarak VeChain ise aşağı yönlü bir kanalda hareket etti ve Naqvi’ye göre 0.1188 doların üstüne bir tırmanış durumunda %28’lik bir yükseliş gelebilir.

Binance indirim kodu

Polkadot [DOT]

Binance indirim kodu

Polkadot yükselen kanalından aşağı yönlü bir hareket yapınca önceki hedeflerine ulaşmıştı. 19.6 dolara doğru olan alçalan kanalındaki alt trend çizgisinden hesaplandığında kayıplar %17’ye kadar ulaştı. Bitcoin’in 38.000 doları aşmasıyla ve alıcıların da piyasaya geri dönmesiyle beraber DOT %20’lik bir sıçrayış yaşadı ancak kazançlar 25 dolardaki direnç seviyesine takıldı. Son birkaç seanstır DOT fiyatları kan kaybetti ve analiste göre boğaların da kayıpları azaltabilecek momentumu düşüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MACD histogramı değerlendirildiğinde, Naqvi endeksin ayıya yönelik bir değişim geçirdiğini bu yüzden boğa momentumunun azaldığını söylüyor. RSI değeri ise ikinci alçak tepesini oluşturdu ve analiste göre ayı bölgesine hareket edebilir. Bununla birlikte DOT fiyatları güçlü bir direnç olan 25 dolar ile güçlü bir destek olan 19.6 dolar arasında sıkışmış durumda ve Naqvi fiyatların kısa vadede bu kanalda gidip gelebileceğini düşünüyor.

Tron [TRX]

blank

Tron fiyatları son üç haftadır büyük bir fiyat hareketi yaşamadı ve 0.0841 dolar ile 0.068 dolar arasındaki kanalını korumaya devam etti. Bollinger bantları birbirine yakın bulunarak piyasadaki düşük volaliteye işaret etti. Ancak analiste göre RSI değerinin aşağı yönlü hareketi bu “Ethereum killer” için alarm sinyalleri veriyor olabilir.

Analist, RSI değerinin aşırı satış bölgesine yavaş yavaş ilerlemesi ile birlikte özellikle volalitenin artması durumunda TRX’in 0.056 dolardaki talep bölgesine gidebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte kanaldan yukarı yönlü bir çıkış analiste göre TRX fiyatlarını arttırabilir ancak kazançlar 200-SMA (yeşil) ve 0.093 direnciyle sınırlı kalabilir.

İlgili Haber:  Ünlü İsim Ethereum İçin Rahatlatan Fiyat Tahminini Açıkladı: "Bu Seviye Kolaylıkla Görülecek!"

VeChain [VET]

blank

VeChain’in geçtiğimiz hafta boyunca alçak tepeler ve çukurlar oluşturmasıyla beraber 4 saatlik grafiğinde bir aşağı yönlü kanal oluştu. Ancak analiste göre VET boğalarının bu grafikten çıkabilmesi için bazı ayı sinyallerini savuşturması gerekiyor. İlk ayı sinyali RSI değerinin aşağı yönlü hareketiyle ortaya çıktı. Aşırı satış bölgesine doğru bir hamle olması durumunda Naqvi’ye göre bahsedilen model geçersiz kılınabilir ve bir fiyat düşüşü yaşanabilir. İkinci ayı sinyali ise MACD değerinin ayı lehine bir dönüşüme yakın olması olarak görülebilir.

Analiste göre 0.1188 dolardan yukarı yönlü bir tırmanış durumunda %28’lik bir artış yaşanarak fiyatlar 0.152 dolara değebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar