2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Polkadot (DOT) Uzun Zamandır Beklenen Parachain Açık Arttırmalarının Öncesinde %42 Kazanç Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Polkadot (DOT) işlem hacmi, 20 Şubat’ın erken saatlerinde çok zincirli protokolün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.28 dolar seviyesine yükselmesine yardımcı olan önemli bir artış görmeye başladı.

Binance indirim kodu

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen veriler, DOT’un fiyatını 2021’in en yüksek seviyesine çıkaran %44’lük bir kırılma yaşamadan önce 19 Şubat’ta 29.36 dolar seviyesinin altında bir düşüş yaşadığını gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu açık arttırmalar Polkadot ağına katılan zincirler arası veri geçişini sağlayacak

Parachain, Polkadot ağına katılım gösteren paralel zincirleri ifade ederken Polkadot ekosisteminde Polkadot ağının Bitcoin ve Ethereum gibi diğer yerleşik ağlarla bağlantı kurmasına olanak tanıyan, yaklaşan parachain açık arttırmalarının öncesinde heyecan oluşmaya devam ediyor.

Verilerin farklı blok zincirleri arasında aktarıldığı mekanizmaya “zincirler arası mesaj geçişi” deniyor ve bu, şu anda projenin yol haritasının Rococo aşamasında tamamlanıyor.

Kod tam olarak denetlendikten sonra Polkadot yönetiminin bir işleyiş süresi yükseltmesi yoluyla parachain işlevini etkinleştirmeyi onaylamak ve ardından yararlı parachainler eklemek için zaman dilimli açık artırmalarına başlamak için bir oylama zamanı gelecek.

Zirveden önce sosyal medyada heyecan artıyor

Cointelegraph Markets Pro’dan gelen VORTECS verileri, son fiyat artışından önce 16 Şubat’ta DOT için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Özel VORTECS skoru; piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter faaliyeti dahil olmak üzere veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

Grafikler, DOT için VORTECS skorunun, sonraki fiyat artışından 48 saat önce yani 16 Şubat’ta 81’e ulaştığını koyuyor. Veriler ayrıca fiyattaki artışla aynı zamana denk gelen DOT ile ilgili tweet hacminde %102’lik bir artış olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber:  Biden'ın Kazanması Beklense de Bahisçiler Hala Trump Vadeli İşlemleri Satın Alıyor

Parachainlerin piyasaya sürülmesinin, Polkadot’un birlikte çalışabilirlik ve veri zincirleri arası aktarımları için başvurulacak platform olma hedefine yaklaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda tamamen merkezi olmayan ve kullanıcılar tarafından kontrol edilen özel bir web oluşturmak gibi uzun vadeli bir hedefi de hayata geçirmesini sağlaması bekleniyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar