30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Polkadot (DOT), VeChain (VET) ve Solana (SOL) Fiyat Analizi – 21 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Rekor bir şekilde düşük seviyelere düşen kripto paralar ile birlikte Bitcoin yatırımcıları dipten toplamalara başladı. Ancak mevcut düzeltme gerçekten büyük çapta ve uzun süreden bu yana beklenen bir düzeltme oldu. BTC’nin 32.000 dolardan 40.000 dolara yükselmesiyle beraber altcoinler de grafiklerinde önemli iyileşmeler gösterdi.

Binance indirim kodu

Polkadot (DOT), VeChain (VET) ve Solana da iyi bir şekilde dayanıp şimdi ise yükseliş gösteren coinlerden oldu.

Binance indirim kodu

Polkadot [DOT]

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot piyasasında yaşanan güçlü dump nedeniyle DOT fiyatları 40 dolardan 18 dolara kadar düşmüştü. Ancak bu düşüş sadece anlık olarak gerçekleşti ve fiyatlar tekrardan 26 doların üstüne çıktı. Bu yazının yazıldığı anlarda DOT 28.26 dolardan işlem görüyor. DOT piyasasında volalitenin azalmasıyla beraber fiyatlar 26.52 ile 29.68 dolar arasında kısıtlı bir aralıkta geziyor.

Bollinger bantları da şişirilmiş volalite periyoduyla beraber birleşerek DOT’taki azalmış hareket düzeyini gösterdi. Sinyal çizgisinin mumların altına düşmesiyle beraber şu anki fiyat düzeylerinde bile fiyatların yüksek bir seviyede işlem gördüğüne işaret edilmiş olabilir. Bununla birlikte RSI değerinin 30’dan 47’ye yükselmesiyle beraber alış baskısı yukarı doğru tırmandı. Bunun anlamı aslında, DOT’un dump’ı sırasında aşırı satış dalgası yaşamasına rağmen yatırımcıların bunu fırsat bilip alttan DOT topladığı olabilir.

Son olarak Awesome Oscillator (AO) değeri ise momentumun yükselişte olduğunu gösterdi ve bununla birlikte fiyatlar mevcut değerini koruyabilir.

VeChain [VET]

blank

VeChain fiyatları uzun bir aradan sonra tekrar bir çöküş yaşadı. 0.14 dolardaki desteği dayansa da fiyatlar 0.0463 dolar seviyesine kadar geriledi. Piyasaların toparlanma sinyalleriyle beraber VET fiyatları da tekrardan 0.0906 dolar düzeyine kadar yükseldi ve küçük bir destek noktası oluşturdu. Bu yazının yazıldığı anlarda 0.1257 dolar seviyesinden işlem gören DOT, uzmanlara göre 0.1334 dolardaki direncini test edebilir.

İlgili Haber:  11.000 Doların Altında Sabitlenen Bitcoin, Uniswap'in Gölgesinde Kalıyor

Bollinger bantlarının birleşmesiyle beraber volalite de düşük seviyelerde kaldı. Sinyal çizgisinin mumların altına inmesiyle beraber bir boğa hareketi olabilir. Alış baskısının artmasıyla beraber de fiyatlar yukarı doğru tırmandı.

RSI değerine göre aşırı satış bölgesinin epey altına düşen VET, bu düzeyin üstüne tekrardan döndü. Alıcıların da VET’e ilgi göstermesiyle beraber RSI değerleri 51’i gördü. Bu, piyasadaki paranın piyasada kalarak stabil bir fiyat yaratmasına yardımcı olabilir.

Solana [SOL]

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda 47.16 dolar seviyesinden işlem gören SOL piyasasında bollinger bantlarına göre yüksek bir volalite bulunuyor. Üst seviyelerdeki dirençler test edilirken SOL 39.14 dolarda bir destek noktası kurmuş olabilir. Sinyal çizgisinin mumların altına düşmesiyle beraber SOL için yukarı yönlü bir trend yaşanabilir. Bu sırada RSI değerinin 52’ye çıkmasıyla beraber alıcılar da ufak bir farkla piyasada baskın hale geldi. MACD değerinin de boğa lehine olmasıyla beraber SOL için yukarı yönlü bir hareket yaşanabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar