5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Polkadot (DOT), Ethereum Classic (ETC), Monero (XMR) – Altcoin Fiyat Analizi – 23 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasasının son 24 saatte yaklaşık olarak %2 değer kaybetmesinin ardından birçok kripto para 22 Ekim tarihinde kırmızı bölgede seyretti. Bununla birlikte bazı altcoinlerde de düzeltme riskleri gözlendi. Analist Yash Majithia, DOT, ETC ve XMR fiyatlarını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Analiste göre Polkadot ve Monero, grafiklerinde üst düzey alış baskılarına işaret ederken Ethereum Classic ise boğa lehine olan tablosunda bir zayıflama gösterdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot [DOT]

blank

DOT fiyatı son 24 saatte %1.76 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 44.93 dolardan işlem gördü. Buna ek olarak altcoin için son yedi günlük tabloda %13.56’lık yükseliş ile fiyatında genel bir yükseliş hareketi olduğu gözlendi. Analiste göre boğa lehine olan trend çizgileri yükseliş trendini onayladı ve DOT’un boğa yatırımcılarının, bir önceki destek seviyesi olan 33.19 doların aşılmasının ardından momentumlarını kaybetmemeye kararlı olduğunu gösterdi.

MACD göstergesi sinyal çizgisinin üstünde seyrederken MACD histogramının da yeşil sinyal barları sergilemesiyle birlikte analiste göre boğa lehine birtakım işaretler görüldü. Ancak hacim osilatörünün ve histogramının alım satım hacminde sert bir düşüş göstermesi nedeniyle analiste göre kısa vadede bir trend dönüşümü yaşanabilir.

Ethereum Classic [ETC]

blank

Ethereum Classic, analiste göre 60 dolar bandında bulunan direnç noktasına hafifçe dokunduktan sonra %2.58 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 56.29 dolardan işlem gördü. Analist, altcoin fiyatı için destek seviyesinin 45.94 dolar civarında yer aldığını düşünüyor. Analiste göre ETC’nin teknik göstergeleri fiyatında bir düzeltme hareketinin mümkün olduğuna işaret etti.

ADX göstergesi, 37.6 düzeyinde seyrederek güçlü bir yönlü fiyat trendine dair ipucu verdi. Analiste göre söz konusu göstergelerin analizi ve azalan hacim trendleri ile birlikte ETC fiyatında gelecek dönemde bir düzeltme yaşanabilir.

İlgili Haber:  Ünlü CEO, 2022 Yılı İçin Favori 10 Metaverse Altcoinini Paylaştı!

Monero (XMR)

blank

Son 24 saatteki %3.02’lik yükselişi ile birlikte bu yazının yazıldığı anlarda 273.23 dolardan işlem gören XMR, analiste göre en yakın direnç noktası olan 276.29 doların hemen altında geziyor. Analist, altcoin fiyatının alıcılar lehine bir momentum sergilediğine inanıyor.

Analiste göre Awesome Oscillator (AO) göstergesi de yeşil sinyal barları göstererek boğa lehine bir trend sinyali verdi. SMI göstergesi, gri noktalar göstermeye başlayarak analiste göre sıkışıklık periyodunun sona erdiğine ve kısa vadede yüksek volalite değerlerinin yaşanabileceğine dair ipuçları verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar