11.5 C
İstanbul
1 Aralık 2021, Çarşamba

Polkadot (DOT), Ethereum Classic (ETC), Monero (XMR) – Altcoin Fiyat Analizi – 23 Ekim

Önemli Gelişmeler

Genel kripto para piyasasının son 24 saatte yaklaşık olarak %2 değer kaybetmesinin ardından birçok kripto para 22 Ekim tarihinde kırmızı bölgede seyretti. Bununla birlikte bazı altcoinlerde de düzeltme riskleri gözlendi. Analist Yash Majithia, DOT, ETC ve XMR fiyatlarını değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

blank

Analiste göre Polkadot ve Monero, grafiklerinde üst düzey alış baskılarına işaret ederken Ethereum Classic ise boğa lehine olan tablosunda bir zayıflama gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Polkadot [DOT]

DOTUSDT 2021 10 22 15 57 32 2048x943 1

DOT fiyatı son 24 saatte %1.76 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 44.93 dolardan işlem gördü. Buna ek olarak altcoin için son yedi günlük tabloda %13.56’lık yükseliş ile fiyatında genel bir yükseliş hareketi olduğu gözlendi. Analiste göre boğa lehine olan trend çizgileri yükseliş trendini onayladı ve DOT’un boğa yatırımcılarının, bir önceki destek seviyesi olan 33.19 doların aşılmasının ardından momentumlarını kaybetmemeye kararlı olduğunu gösterdi.

MACD göstergesi sinyal çizgisinin üstünde seyrederken MACD histogramının da yeşil sinyal barları sergilemesiyle birlikte analiste göre boğa lehine birtakım işaretler görüldü. Ancak hacim osilatörünün ve histogramının alım satım hacminde sert bir düşüş göstermesi nedeniyle analiste göre kısa vadede bir trend dönüşümü yaşanabilir.

Ethereum Classic [ETC]

ETCUSDT 2021 10 22 16 30 54 2048x943 1

Ethereum Classic, analiste göre 60 dolar bandında bulunan direnç noktasına hafifçe dokunduktan sonra %2.58 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 56.29 dolardan işlem gördü. Analist, altcoin fiyatı için destek seviyesinin 45.94 dolar civarında yer aldığını düşünüyor. Analiste göre ETC’nin teknik göstergeleri fiyatında bir düzeltme hareketinin mümkün olduğuna işaret etti.

ADX göstergesi, 37.6 düzeyinde seyrederek güçlü bir yönlü fiyat trendine dair ipucu verdi. Analiste göre söz konusu göstergelerin analizi ve azalan hacim trendleri ile birlikte ETC fiyatında gelecek dönemde bir düzeltme yaşanabilir.

İlgili Haber:  Analist: "Ekim Ayındaki Bitcoin Rallisinden Önce Bu 3 Küçük Altcoin Sıçrama Yapabilir!"

Monero (XMR)

XMRUSD 2021 10 22 17 12 37 2048x845 1

Son 24 saatteki %3.02’lik yükselişi ile birlikte bu yazının yazıldığı anlarda 273.23 dolardan işlem gören XMR, analiste göre en yakın direnç noktası olan 276.29 doların hemen altında geziyor. Analist, altcoin fiyatının alıcılar lehine bir momentum sergilediğine inanıyor.

Analiste göre Awesome Oscillator (AO) göstergesi de yeşil sinyal barları göstererek boğa lehine bir trend sinyali verdi. SMI göstergesi, gri noktalar göstermeye başlayarak analiste göre sıkışıklık periyodunun sona erdiğine ve kısa vadede yüksek volalite değerlerinin yaşanabileceğine dair ipuçları verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend