Polkadot, Ethereum Classic ve Tron Fiyat Analizi: 4 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Genel kripto para piyasası değerinde 29 Mayıs’ta topluca yaşanan bir düşüşün ardından sektör toparlanmaya başladı. Aslına bakılırsa o tarihten bu yana genel kripto para piyasası değeri nerdeyse %18 yükseldi. Polkadot fiyatları daha büyük bir fiyat aralığında hareket ederken, Ethereum Classic ve Tron gibi altcoinler daha sınırlı bir alanda işlem gördü. Analist Varuni Trivedi bu üç altcoinin performanslarını değerlendirdi…

blank

Polkadot (DOT)

blank

blank

Master Ventures, Polkadot üzerinde bir parachain slotu hedefleyen kripto para projeleri için 30 milyon dolarlık bir fon başlatmasının ardından manşetleri süslemişti. Bir yıldan kısa bir sürede DOT, 3.75 milyon işlem tamamladı ve 344.198 adet aktif hesaba ulaştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda 27.80 dolardan işlem gören DOT, son 7 günde yatırımcılarına dolar bazından %15.56 kazanç sağladı ve piyasa değeri olarak da en büyük kripto paralar sıralamasında sekizinci sıraya yerleşti.

DOT için Bollinger bantları 2 Haziran’da bir ayrışma gerçekleştirdi ve bu ayrışma bu yazı yazılırken de devam etti. Bunun anlamı volalitenin yükselmesi ve piyasa hareketleri için daha yüksek bir potansiyel oluşması olabilir. 24.5 dolardaki direncini 2 Haziran’da test eden DOT, bu andan itibaren yükselişe geçti. Bir sonraki direnç seviyesi 30 dolar bandında bulunuyor ve Trivedi’ye göre fiyatlar yükseliş trendini sürdürürse bu direnç de aşılabilir.

Bu yükseliş, bir süredir ayı lehine gözüken Awesome Oscillator (AO) göstergesine de yansıdı ve trend, pozitif yöne doğru hareket etti. Dahası, Chaikin Money Flow (CMF) değeri de, piyasaya olan para girişlerinin yükseldiğini, bununla birlikte de fiyatların arttığını vurguladı.

Ethereum Classic (ETC)

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum Classic 70 dolar bandından işlem görüyor ve haftalık bazda %8.8 kayıp ile en büyük kripto paralar listesinde yirmi birinci sırada yer alıyor. Fiyatlar genel olarak 59.2 dolardaki destek ile 71.5 dolardaki direnç arasında gidip geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Analiste göre, 4 saatlik grafikte ise kısa gövdeli mumlar ETC için bir konsolidasyon periyoduna işaret etti. Bollinger bantları da volalite düşük olduğu için sıkışık bir şekilde birbirine yakın olmayı sürdürdü. Bunun sonucunda da geçtiğimiz hafta boyunca büyük fiyat hareketleri gerçekleşmemişti. Ancak Trivedi, 71.5 dolardaki direncin kırılması durumunda 79.5 direncine doğru bir fiyat yükselişi yaşanabileceğini düşünüyor.

Dahası, RSI değeri de 40-60 arasında hareket ederek nötral bölgede bulunmayı sürdürdü. Bu yazının yazıldığı anlarda 50’nin üstüne çıkan RSI, alış baskısında ufak bir yükselişe işaret etti.

Tron (TRX)

blank

Tron, bu yazının yazıldığı anlarda 0.0811 dolardan işlem görünüyor ve CoinMarketCap’in listesinde yirmi dördüncü sırada bulunuyor. 20 Mayıs’ta fiyatlarında %35’lik bir düşüş gösteren Tron, bu tarihten sonra yavaş bir toparlanma sürecine girdi.

TRX fiyatları 24 Mayıs’tan bu yana 0.067 dolardaki desteği ile 0.0884 dolardaki direnci arasında gidip geliyor. Analiste göre, fiyatlar 0.084 direncini geçebilirse, diğer bir büyük direnç olan 0.129 dolara doğru yükseliş gösterebilir. Parabolic SAR değerinin noktalı çizgileri de mumların altında kalarak hafif boğa lehine bir tabloya işaret etti.

Buna ek olarak, Chaikin Money Flow (CMF) değeri de piyasaya sermaye akışlarının baskın olduğunu ve fiyatları yüksek tutarak trendin pozitif yönde kalması için sinyal verdi. Benzer şekilde, TRON’un orta düzeydeki pozitif değeri, Awesome Oscillator (AO) göstergesinin pozitif hareketiyle de desteklendi. Bu gösterge 1 Haziran’da pozitife dönüşmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend