2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Polkadot Fiyatı Rekor Kırdı; Piyasa Değeri 10 Milyar Doları Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Polkadot şu anda piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para olarak biliniyor. Yakın zamanda XRP’yi geçebileceği düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Polkadot, yerel bir token olan DOT ile birlikte çalışabilirlik protokolüdür.
  • DOT’un fiyatı son gün yaklaşık %40 arttı.
  • Piyasa değeri 10 milyar Doların üzerine çıktı; bu sayede en büyük 5 kripto para arasına girdi.

Polkadot protokolündeki DOT tokeninin fiyatı, son 24 saatte %38’in üzerinde artarak 11.36 Dolara yükseldi. Bu, DOT için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Sonuç olarak, CoinMarketCap’in verilerine göre token’ın piyasa değeri ilk kez 10 milyar Dolarlık eşiği geçti.

Polkadot, XRP’yi Geçebilir mi?

Polkadot şu anda XRP (13.3 milyar Dolar) ile Litecoin (9.6 milyar Dolar) arasında yer alan piyasa değeri ile beşinci en büyük kripto para olarak değerlendiriliyor.

Polkadot, blockchain ağları arasında görece yeni: Geçen yıla kadar Ethereum tabanlı projeler arasında bölünen ve kendi blok zincirini oluşturan Parity Technologies’den Gavin Wood ve Jutta Steiner liderliğinde inşa edildi.

Aralık 2019’da Parity, Ethereum blok zincirine erişmenin ikinci en popüler yolu olan Parity Ethereum istemcisini artık sürdürmeyeceğini açıkladı. Amaç Polkadot’ta daha fazla zaman geçirmekti.

Polkadot, Dalgalı Kripto Piyasasında Hızla Yükseldi

Yine de Polkadot’un ürün konumlandırmasına göre protokol, Ethereum’un bir geliştiricisi olduğu kadar rakibi değil. Polkadot, birlikte çalışabilmeleri için birden fazla blok zincirini birbirine bağlamak amacıyla tasarlanmıştır. DOT, ayrıca işlemlerde oy hakkı sahibi olmak için kullanılabilen bir yönetim tokenidir.

Polkadot, Mayıs ayında ana ağını piyasaya sürdüğünden bu yana, ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler üzerinde çalışan Moonbeam ve dijital kimlik üzerinde çalışan KILT gibi projelerden geliştirme aldı.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Bitcoin Fed'e Karşı Bir Sigorta

Aynı zamanda, altüst olmuş bir kripto piyasasında da hızla kendi yerini buldu. Ağustos ayına kadar, piyasa değerine göre tüm kripto paralar arasında ilk 10’a girmeyi başardı. Bir ay sonrasında da 5 milyar Doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olmuştu.

Şu anda ise ilk 5’te yer alıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar