1 Temmuz 2022, Cuma
22.7 C
İstanbul

Polkadot Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 50.87 Dolar!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Polkadot ağındaki işlevsellik arttıkça, ağın yerel tokeni DOT’un fiyatı da artıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Polkadot fiyatı son 24 saatte %16’nın üzerinde artarak 50 Doların üzerine çıktı.
  • DOT, Mayıs ayında kaydettiği 49.35 Dolarlık rekoru geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı: 50.87 Dolar.

Polkadot fiyatı son 24 saatte %16’nın üzerinde artarak 50 Doların üzerine çıktı. DOT, Mayıs ayında kaydettiği 49.35 Dolarlık rekoru geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı: 50.87 Dolar.

Binance indirim kodu

Polkadot Fiyatı Neden Artıyor?

Polkadot için sadece kripto para fiyatı açısından değil, aynı zamanda ağ işlevselliği açısından da oldukça başarılı bir ay oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ekim ayında, ağı tasarlayan Parity Technologies, “parachainlerin” yakında ağda hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Parachainler, esasen, işlemlerin güvenliği ve doğrulanması için Polkadot ağına dahil edilen tam blok zincirlerdir. Polkadot, bu yöntem ile farklı ağları birlikte çalışabilir hale getirmeyi hedefliyor.

Polkadot konseyi tarafından yakın zamanda kabul edilen bir karara göre geliştiriciler, 5 Kasım’da parachainleri kaydetmeye başlayabilecekler. Parachainlerin oluşturulma ve aktif hale getirme sürecinde de ağın yerel tokeni olan DOT’un etkin bir biçimde kullanılması hedefleniyor.

Polkadot Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

13 Ekim’de parachainlerin ağa geleceğinin duyurulmasının ardından Polkadot’un hem fiyatı hem de işlem hacmi yukarı yönlü arttı ve DOT’a olan talep her geçen gün arttı. Yine de DOT, düne kadar çoğunlukla 40 – 45 Dolar arasında kalmıştı. Bugün ise tüm zamanların en yüksek seviyesi kaydedildi.

Son olarak parachainler, Mayıs ayından bu yana, Polkadot için bir test ağı niteliği taşıyan Kusama ağında halihazırda mevcut ve işlevsel durumda. Bu test süreci de Kusama’nın yerel tokeni olan KSM’nin fiyatının 621.71 Dolarlık rekor bir fiyata ulaşmasına katkı sağladı. KSM de bugün %9.5 oranında fiyat artışı yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar