9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Polkadot Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 50.87 Dolar!

Önemli Gelişmeler

Polkadot ağındaki işlevsellik arttıkça, ağın yerel tokeni DOT’un fiyatı da artıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Polkadot fiyatı son 24 saatte %16’nın üzerinde artarak 50 Doların üzerine çıktı.
  • DOT, Mayıs ayında kaydettiği 49.35 Dolarlık rekoru geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı: 50.87 Dolar.

Polkadot fiyatı son 24 saatte %16’nın üzerinde artarak 50 Doların üzerine çıktı. DOT, Mayıs ayında kaydettiği 49.35 Dolarlık rekoru geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı: 50.87 Dolar.

blank

Polkadot Fiyatı Neden Artıyor?

Polkadot için sadece kripto para fiyatı açısından değil, aynı zamanda ağ işlevselliği açısından da oldukça başarılı bir ay oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ekim ayında, ağı tasarlayan Parity Technologies, “parachainlerin” yakında ağda hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Parachainler, esasen, işlemlerin güvenliği ve doğrulanması için Polkadot ağına dahil edilen tam blok zincirlerdir. Polkadot, bu yöntem ile farklı ağları birlikte çalışabilir hale getirmeyi hedefliyor.

Polkadot konseyi tarafından yakın zamanda kabul edilen bir karara göre geliştiriciler, 5 Kasım’da parachainleri kaydetmeye başlayabilecekler. Parachainlerin oluşturulma ve aktif hale getirme sürecinde de ağın yerel tokeni olan DOT’un etkin bir biçimde kullanılması hedefleniyor.

Polkadot Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

13 Ekim’de parachainlerin ağa geleceğinin duyurulmasının ardından Polkadot’un hem fiyatı hem de işlem hacmi yukarı yönlü arttı ve DOT’a olan talep her geçen gün arttı. Yine de DOT, düne kadar çoğunlukla 40 – 45 Dolar arasında kalmıştı. Bugün ise tüm zamanların en yüksek seviyesi kaydedildi.

Son olarak parachainler, Mayıs ayından bu yana, Polkadot için bir test ağı niteliği taşıyan Kusama ağında halihazırda mevcut ve işlevsel durumda. Bu test süreci de Kusama’nın yerel tokeni olan KSM’nin fiyatının 621.71 Dolarlık rekor bir fiyata ulaşmasına katkı sağladı. KSM de bugün %9.5 oranında fiyat artışı yaşadı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Geri Çekilirken Hangi Altcoinler Yükselişe Geçti?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend