30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Polkadot (DOT), MATIC, The Sandbox (SAND) – Altcoin Fiyat Analizi – 19 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 47.000 dolar seviyesini geçmekte zorlanması ile birlikte piyasadaki “korku” havası yükseldi. Buna rağmen MATIC ve The Sandbox, analiste göre kısa vadeli alış baskılarının artması ile birlikte günlük grafiklerinde yükseliş sergilediler.

Binance indirim kodu

Buna rağmen analiste göre kısa vadeli teknik göstergelerinde zayıf sinyaller vermeye devam eden Polkadot ise genel trende aykırı bir hareket gerçekleştiremedi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot (DOT)

blank

Analiste göre DOT’un ayı lehine olan görünümü, 17 Aralık tarihinde altcoinin son 14 haftanın en düşük seviyesine gerilemesiyle birlikte devam etti. Analiste göre şu anda DOT için en yakın test noktası, 20 SMA (kırmızı) değerinin yakınlarındaki 26 dolar barajı olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda Polkadot, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %54.8 daha düşük bir seviye olan 25.01 dolardan işlem görüyor. Analiste göre, 40 puan civarında yatay hareket sergileyen altcoin, güçlü bir ayı işareti veriyor olabilir. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin ayı lehine görünümü onaylarken ADX göstergesinin ise DOT için zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

MATIC

blank

Altcoinin alçalan kanalından gerçekleştirdiği son çıkış analiste göre kısa vadeli boğa gücünün artmasını sağladı. Analist, MATIC fiyatı için en yakın destek noktasının 20 SMA (kırmızı) değerine yakın seyreden 2.06 dolar olduğunu düşünüyor. Buna ek olarak, yükselen alt trend çizgisi (sarı) de bu nokta ile örtüşüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda MATIC fiyatı, son 24 saatteki %6’lık yükselişi ile beraber 2.16 dolardan işlem görüyor. Analiste göre, gün içerisinde 10 puan yükselen RSI göstergesi boğa lehine gözüküyor. Bununla birlikte analist, OBV göstergesinin kısa vadeli olarak alış gücünde bir yükselişe işaret ettiğini düşünüyor. Bununla birlikte analiste göre DMI göstergesi boğa gücünü doğrularken ADX ise altcoin için zayıf bir yönelimsel trend gösterdi.

İlgili Haber:  Analist: "Bu Seviye Aşılırsa XLM İçin Büyük Bir Ralli Başlayabilir!"

The Sandbox (SAND)

blank

Analiste göre SAND fiyatı, üst trend çizgisinde (sarı) düz bir hat oluşturdu ve 4 saatlik grafiğinde yükselen bir üçgen formasyonu sergiledi.

Analiste göre son birkaç gündür alçalan bir kanal (beyaz) içerisinde hareket eden altcoin, %61.8’lik altın Fibonacci seviyesinde bir destek bulmuşa benziyor. Son 24 saatte %6 değer kazanan kripto para, bu yazının yazıldığı anlarda 5.22 dolardan işlem görüyor.

RSI göstergesi, keskin bir yükseliş göstermesinin ardından yukarı yönlü hareket etti. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin boğa lehine olduğunu düşünüyor ancak ADX göstergesinin zayıf bir yönelimsel tende işaret ettiğini belirtiyor. Analist, boğa lehine eğilimlere rağmen OBV göstergesinin alış baskısında keskin bir yükselişe işaret etmediğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar