27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Polkadot (DOT), Shiba Inu (SHIB), Avalanche (AVAX) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasasının önemli bir yükseliş göstermesinin ardından, Polkadot fiyatı da, son 3 aydır süregelen boğa lehine fiyat hareketi sonrasında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmayı başardı. Buna rağmen analiste göre altcoine ait teknik göstergeler karmaşık sinyaller verdi.

Binance indirim kodu

Avalanche fiyatı boğa lehine olan meylini sürdürürken Shiba Inu ise analiste göre kısa vadede satıcılar lehine bir tablo sergiliyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot (DOT)

blank

Son 3 aydır devam eden bir ralli sonucunda DOT fiyatı nihayet 2 kasım tarihinde, parachain’inin planlanan çıkışı öncesinde, 53.35 dolara kadar tırmanarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Analiste göre, dünyanın en büyük sekizinci kripto parası olan DOT, 20 Temmuz tarihinden bu yana yükselen bir kama formasyonu içerisinde seyrederek boğa lehine bir fiyat hareketi kaydetti.

Bunun sonucunda altcoine ait üç aylık getiri oranı %169.41’e kadar tırmandı. Analist, DOT boğalarının, 44.87 dolarda bulunan en yakın destek noktasını kırmalarının ardından, yeni bir rekor düzeyi yaratmaya odaklandıklarını düşünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda, haftalık getirisi %15.2 düzeylerinde olan DOT, 51.93 dolardan işlem görüyor. Analiste göre bu kripto paranın kısa vadeli teknik göstergeleri karmaşık sinyaller veriyor.

Shiba Inu (SHIB)

blank

Şaka coini Shiba, 23 Ekim başlangıç olacak şekilde boğa lehine bir fiyat hareketi seferi düzenlemişti. Bunun sonucunda 28 Ekim tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran altcoin, ufak bir gerileme deneyimledi. Analiste göre geçtiğimiz haftadan bu yana bir yükseliş trendi içerisinde hareket eden SHIB, haftalık olarak yaklaşık %37 getiri sağladı.

İlgili Haber:  Ripple Düşerken Ethereum ve Solana Destek Noktalarını Koruyor

Buna rağmen analiste göre altcoinin kısa vadeli teknik göstergeleri, satış baskısında bir artışa işaret ediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda 0.00006529 dolardan işlem gören SHIB, analiste göre 0.0000618 dolar seviyesinde bir destek oluşturdu.

Avalanche (AVAX)

blank

AVAX fiyatı son üç haftadır kademeli bir şekilde bir yükseliş trendini izledi ve aylık olarak %10.70 getiri sağladı. 26 Ekim tarihinde son 25 günün zirvesine çıkan altcoin, bunun ardından boğaların yüksek hacimler ile birlikte baskı oluşturmasıyla kısmi bir gerileme yaşadı. Gerilemeden bu yana haftalık olarak %17.28 değer kazanan AVAX, bu yazının yazıldığı anlarda 71.32 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre AVAX’ın RSI değeri aşırı alış bölgesinde bulunuyor ve alıcılar tarafından çok tercih edildiğine işaret ediyor. Bununla birlikte analist, MACD histogramı ve AO göstergesinin yeşil sinyaller verdiğini ve MACD çizgisinin de yükselişe geçtiğini belirtiyor. Analiste göre RSI değerinin 72 civarında olmasıyla beraber bir trend dönüşümü ihtimali halen bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar