30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Polkadot (DOT), Solana (SOL), NEAR – Altcoin Fiyat Analizi – 25 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasasının güçlü bir toparlanma dalgası içerisine girmesiyle birlikte Ethereum fiyatı 4.100 doları aştı ve Polkadot, Solana ve NEAR altcoinleri de grafiklerinde yükselişler sergiledi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Polkadot (DOT)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot boğaları, 24.31 dolardaki uzun vadeli desteklerini savunmayı başarmışlardı. Altcoin fiyatı, 20 Aralık’taki düşüşünün ardından kısa bir süre içerisinde %26.07 değer kazandı.

Boğalar 26.12 dolardaki 50 SMA (mavi) değerini aşarak bu bölgeyi en yakın destek noktaları haline getirdi. Analiste göre ayılar ise 29.9 dolar seviyesindeki 20 günlük direnç noktasının aşılmamasına çabaladılar.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOT fiyatı 29.14 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise 67 civarında bulunurken keskin bir yükseliş kaydetti ve analiste göre yukarı yönlü gözüktü. Buna ek olarak, analiste göre AO göstergesi, momentumun boğa lehine olması ile birlikte bir hafta boyunca denge noktasının altında boğa lehine bir ikiz zirve oluşturdu. OBV göstergesi ise her ne kadar bir yükseliş trendinde olsa da, en yakın direnç noktasını aşmayı başaramadı.

Solana (SOL)

blank

Analiste göre SOL fiyatının son yükselişi, 200 SMA göstergesiyle çakışan 192.6 dolar noktasında durduruldu ve en yakın destek noktası ise 187.5 dolar civarında yer alıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı, son 24 saatte %6.92 değer kazanmasının ardından 190.04 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, son 4 gündür yüksek çukurlar sergilemesinin ardından boğa lehine bir görünüm verdi. Dahası analist, DMI göstergesinin önceki bulguları onayladığına ancak ADX’in ise zayıf bir yönelimsel trend sergilediğine inanıyor. Bununla birlikte analiste göre OBV göstergesi ise en yakın destek noktasına yakın seyretti ve ani bir yükseliş kaydedemedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), Cosmos (ATOM), Aave - Altcoin Fiyat Analizi - 22 Ekim

Near Protocol (NEAR)

blank

Alçalan kanalında seyreden NEAR fiyatı, son sekiz günde bir çift dip formasyonundan çıkış yaşadı. Analiste göre altcoin fiyatı, bu seviyeden sıçrama yapması nedeniyle 8.2 seviyesinde güçlü bir destek noktası oluşturdu.

NEAR fiyatı 20 Aralık tarihinden itibaren etkileyici bir şekilde %82.76 değer kazandı ve 24 Aralık tarihinde de kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Bu yazının yazıldığı anlarda 14.59 dolar seviyesinden işlem gören altcoin, 20-50-200 SMA değerlerinin üstünde bulunuyor.

Analiste göre RSI göstergesi aşırı alış bölgesindeydi ve boğa lehine bir görünüm verdi. Buna ek olarak DMI göstergesi de önceki analizi onayladı. Buna rağmen analist, hacim oskilatörünün ise son iki gündür alçak tepeler oluşturduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar