Polkadot, XRP’yi Geride Bırakarak Dördüncü En Büyük Kripto Para Oldu

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 6 ay önce

blank

Kripto piyasası yükselişe geçmeye devam ettikçe Polkadot’un DOT tokeni de bazı önemli gelişmeler yaşayan tokenler arasına dahil oldu. 

blank

Önde gelen analiz portalı CoingeckoDOT’un son 24 saatte %26’lık büyük bir kazanç elde ederek Ripple’ın XRP’sini piyasa değeri açısından tersine çevirdiğini ortaya koydu. Bu durum, DOT’u piyasa değerine göre yeni dördüncü en büyük kripto para yaptı. 

Polkadot tokeni, gün içi en düşük seviyesi olan 11 doların hemen altında yükselmeyi başardı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14.80 dolara geriledi. Büyük fiyat hareketi, Coingecko tarafından bildirildiği üzere piyasa değerini 13.7 milyar dolara çıkardı. 

XRP ise DOT’un tam tersine son 24 saat içinde yalnızca %3.7‘lik bir kazanç elde etti ve bu, sınır ötesi transfer tokenini 0.30 doların üzerine çıkarmak için yeterli olmadı. XRP, bu gelişmesinin ardından piyasa değeri şu anda listelerde 13.5 milyar dolara ulaşan DOT’un hemen altında yer almaya başladı.  

Polkadot’un kendi platformundan alınan istatistikler, bir milyar tokenin biraz üzerinde bir dolaşım verisi kullanarak 14.8 milyar dolarlık daha yüksek bir piyasa değerine sahip olunduğu yönünde bir tahminde bulundu. Messari kripto istatistikleri de bu tahminle aynı doğrultuda ilerledi ve ayrıca bu gelişme, DOT’un XRP’yi 3 milyar dolarlık piyasa değeri farkıyla yerinden ettiğini gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Binance’e ait Coinmarketcap, DOT arzının %10 daha düşük olduğunu bildirdiği için bu konuda anlaşmazlık yaşayan tek site oldu. CMC, Ethereum ve Binance Akıllı Zincir rakibi Polkadot’u listelemekte gecikti. 

Polkadot Ethereum’un katili mi olacak?

Polkadot, aslında bir dizi para zinciri içeren ve bir blok zinciri çerçevesi olan Substrate adlı kendi teknolojisi üzerinde çalışan çok zincirli bir protokol olarak öne sürülmüştü. Tamamen birlikte çalışabilen platformun, diğer blok zincirlerinin ağa bir yan zincir olarak bağlanmasına izin verdiği, blok zinciri protokolünün saniyede binlerce işlemi işleme yeteneğine sahip olduğu ve bunun da onu en son Ethereum katili’ olarak adlandırılmasına neden olduğu kaydedilmişti. 

İvme itici olabilecek en son güncelleme aralık ayı sonlarında hayata geçirilen Rococo para zinciri test ağının piyasaya sürülmesi oldu. Polkadot topluluğuna göre artık daha fazla ortağın kazanmakta olduğu öne sürüldü. 

İvme sağlayan diğer faktörler arasında ise ölçeklendirme talebi yoğunlaştıkça Ethereum’da ortaya çıkan DeFi ile ilgili sorunlar ve güçlü bir teknik piyasa yapısı yer aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend