9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Polonya, Acil Servisler İçin Ethereum Blok Zincirini Benimseyen İlk Ülke Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Polonya’nın kuzeydoğusunda yer alan Olsztyn şehrinin, acil durum hizmetlerinin sağlanmasına yardımcı olmak için Ethereum’un blok zincirinden yararlanan dünyadaki ilk şehir olduğu ve dağıtılmış defter teknolojisi için başka bir somut kullanım örneği sunduğu bildirildi. 

Binance indirim kodu

Olsztyn; polis, itfaiye ve ambulans hizmetlerine yardımcı olmak için blok zincirini fiziksel varlıklarla birleştiren bir köprüleme teknolojisi olan SmartKey’in başarılı bir deneme çalışmasını tamamladı. 

Binance indirim kodu

SmartKey’in, yerel kurtarma ekipleri tarafından kullanılan Teltonika akıllı cihazlarına akıllı bir sözleşme bağlayarak kurtarma ekiplerinin işlerini daha verimli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacağı açıklandı. Bu bağlantının, acil durum ekiplerinin şehirdeki herhangi bir binaya, bir anahtar tutucu bulmasına veya izin beklemesine gerek kalmadan girmesini sağlayacağı kaydedildi. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Olsztyn’in içinde bulunduğu Warmińsko Mazurskie Voyvodalığı’nın Mareşali Gustaw Marek Brzezin konu hakkında açıklama yaparak kurtarma servislerinin, görevlerini engel olmaksızın yerine getirme ihtiyacının hassas bir konu olduğuna dikkat çekti. Blok zinciri ve SmartKey teknolojisinin kullanımının, bina sahiplerine ve sakinlerine güvence verdiğini belirten Brzezin, bunun aynı zamanda acil servisler için özgürlük veren mükemmel bir çözüm gibi göründüğünü de sözlerine ekledi. 

SmartKey’in, blok zinciri teknolojisinin akıllı şehirlerin gelişimi için zemin hazırlayabileceğine inandığı belirtildi. 

Gelecekteki akıllı şehirlerin çok uzağında değiliz 

Tanımlar farklılık gösterse de akıllı şehir, daha sonra varlıkları, kaynakları ve hizmetleri daha verimli bir şekilde yönetmek amacıyla kullanılabilecek yeni teknolojileri ve sensörleri veri toplamak için kullanan herhangi bir kentsel alanı ifade ediyor. Bir paradigma olarak akıllı şehirler, sürdürülebilirlik ve ekonomik kalkınma hakkındaki diğer teorileri besliyor. 

Nesnelerin İnterneti veya kısaltma olarak IoT, gelecekteki akıllı şehirler için önemli etkilere sahip olabiliyor. Buna bağlı cihazların önümüzdeki on yılın en büyük büyüme fırsatlarından birini temsil ettiği düşünülüyor. Örneğin Dünya Ekonomik Forumu, IoT’yi özellikle COVID-19’dan sonra “kentsel dönüşümün” önemli bir ayağı olarak tanımlıyor. 

İlgili Haber:  Hindistan Maliye Bakanı, Bitcoin İçin Bir Açık Kapı Bıraktı

IoT özelleşmiş pazarında, en büyüğü 825 milyon dolarlık piyasa değeri ile Iota (MIOTA) olan birkaç kripto para birimi projesi faaliyet gösteriyor. En az bir düzine olan diğerlerinin piyasa değerinin ise 1 milyon dolar veya daha fazla ettiği biliniyor. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar