26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Poly Network Hackerları, Ele Geçirdikleri Fonları İade Etmeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Poly Network’e saldırı düzenleyen hackerlar, ele geçirdikleri bazı fonları iade etmeye başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Poly Network’e saldırı düzenleyen hackerlar, ele geçirdikleri bazı fonları iade etmeye başladı.
  • Toplam 600 milyon Dolarlık fonu ele geçiren hacker, 5 milyon Dolarını bugün iade etti.

Dün gerçekleşen 600 milyon Dolarlık DeFi birlikte çalışabilirlik protokolü Poly Network hacker saldırısında sorumlu saldırgan, projeye yaklaşık 5 milyon Dolar değerinde kripto parayı iade etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Poly Network Saldırısı

Bugün erken saatlerde Poly Network geliştiricileri, saldırıyı gerçekleştiren bilgisayar korsanına parayı iade edebileceği üç cüzdan adresi ilettiler.

Saldırgan, bu adreslerden ikisine yaklaşık 2.1 milyon Dolarlık kripto para aktardı.

Hacker, ilk olarak, Polygon blok zincirindeki bir cüzdana toplam 1.010.100 USDC stablecoin gönderdi. Yaklaşık bir saat sonra, mevcut fiyatlarla 1.10 milyon Dolar değerinde 23.88 BTCB (Binance Akıllı Zincir ağında çalışan Bitcoin fiyatına sabitlenmiş bir token) tokeninin gönderildiği tespit edildi.

Son olarak hacker, Poly Network tarafından sağlanan Ethereum cüzdanına (259 milyar Shiba Inu tokeni ve 616.000 Fei USD stablecoini) 2.65 milyon Dolardan fazla kripto para gönderdi.

Bugün öğlen saatlerinde ise bilgisayar korsanı “ele geçirdikleri fonu iade etmeye hazır olduklarını” duyurdu.

Öte yandan siber güvenlik şirketi Slowmist, bilgisayar korsanının IP ve e-posta adreslerini dün tespit ettiğini iddia etmişti.

Tarihin En Büyük DeFi Saldırısı

Şirket, dün Weibo’da yayınladığı bir gönderide, “SlowMist güvenlik ekibi, zincir içi ve zincir dışı izleme yoluyla saldırganın mail adresini, IP’sini ve cihaz parmak izlerini tespit etti; ve Poly Network saldırganıyla ilgili olası kimlik ipuçlarını takip etmeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Poly Network geliştiricileri, saldırıyı gerçekleştiren hackera dün ilettikleri bir mesajda “DeFi tarihindeki en büyük saldırıyı” gerçekleştirdiğini ve bu nedenle de “herhangi bir ülkenin bunu büyük bir ekonomik suç olarak göreceğini ve sonuna kadar takip edileceğini” belirtti.

İlgili Haber:  5 Milyon Robinhood Kullanıcısının E-posta Bilgileri Çalındı: Şirket, Finansal Verilerin Risk Altında Olmadığını Duyurdu

Bu mesaj, hacker’ın fonları iade etmeye başlamasının temel nedeni olabilir. Yine de, toplam 600 milyon Dolarlık fon çalındığı göz önünde bulundurulursa; şimdilik sadece 5 milyon Doların iade edilmesi oldukça zayıf bir “iyi niyet göstergesi”.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar